Wykończenie domu jednorodzinnego może przysporzyć nam więcej kłopotu niż urządzanie mieszkania. Wpływ mają na to nie tylko powierzchnia do zagospodarowania, ale również korzystanie z innych rozwiązań. Podpowiadamy, co warto zrealizować podczas remontu domu jednorodzinnego, by przygotować funkcjonalne pomieszczenia. Zapraszamy do lektury.

Wykorzystaj naturalne oświetlenie

Już na etapie projektowania domu jednorodzinnego warto pomyśleć o odpowiednim rozmieszczeniu ścian i pomieszczeń. Niezależnie od tego, czy budujemy dom samodzielnie z pomocą ekipy czy kupujemy już gotowy, powinniśmy dokładnie przeanalizować wszystkie źródła światła naturalnego. Jest to bardzo istotne, ponieważ nie tylko pozwoli nam uzyskać przyjemne, ciepłe i dobrze doświetlone wnętrza. Dzięki dobremu rozmieszczeniu ścianek działowych, na późniejszych etapach wykończania wnętrza domu jednorodzinnego, ułatwimy pracę profesjonalnej ekipy budowlanej.

Zadbaj o odpowiednią ilość przeszkleń

Jeśli zależy nam na uzyskaniu efektu jasnych, przestronnych i nowoczesnych wnętrz, zadbajmy o odpowiednio dużą ilość przeszklonych powierzchni. Przede wszystkim podczas montażu drzwi wewnętrznych wybierzmy te całe lub w większości wykonane ze szkła. Również podczas wymiany czy montażu stolarki okiennej zwróćmy uwagę na rodzaj szyb. Zadbajmy o to, by ich powierzchnia była odpowiednio duża. Zupełnie zbędne są elementy dekoracyjne na okiennych szybach, które mimo ładnego wyglądu zabiorą wnętrzu sporą ilość promieni słonecznych.

Szukasz pomysłów na wykończenie wnętrza domku jednorodzinnego?
Sprawdź nas!
Chcę wycenę

Wykańczając dom jednorodzinny rozplanuj układ oświetlenia

Oprócz zapewnienia wnętrzom dużej dawki naturalnego światła musimy dokładnie rozplanować rozmieszczenie lamp. Wykańczając dom jednorodzinny, warto zastanowić się, w których pomieszczeniach będziemy najczęściej przebywać oraz jakie czynności w nich wykonywać. Montując podwieszane sufity, warto od razu umieścić w nich halogeny. Dotyczy to nie tylko remontowanej łazienki, ale również przedpokoju czy salonu i sypialni. Halogeny mogą stanowić doskonałe uzupełnienie głównego oświetlenia lub w ogóle go zastąpić. Ciekawym rozwiązaniem w większych pomieszczeniach jest wyodrębnienie stref poprzez właśnie różne oświetlenie. Warto sięgać po pojedyncze zwisy, LEDy i klasyczne żyrandole. Ich łączenie i dobrze wykonane instalacje, zapewnią nam bezpieczne użytkowanie domu.

Pomysły na wykończenie wnętrza domku jednorodzinnego

Łącz ze sobą faktury i kolory

Niezależnie od tego, jaki styl w naszym domku jednorodzinnym wprowadzimy, warto podczas jego wykończenia zadbać o różnorodność form. Chodzi przede wszystkim o to, że wnętrza, które łączą ściany pomalowane, wytapetowane czy z gładzią, zapewnią większą różnorodność i się nam nie znudzą. Architekci chętnie dziś wykorzystują różne formy wykończenia ścian, żeby uzyskać efektowne i ponadczasowe wnętrza. Zabawa dekoracjami oraz całym wyglądem pomieszczeń jest jak najbardziej wskazana.

Zadbaj o odpowiednią oprawę okien

Wielu z nas zapomina podczas wykończeń wnętrz o oprawie wizualnej okien. Nie powinniśmy pomijać jak najszybszego montażu parapetów, rolet czy karniszy, ponieważ dzięki nim nawet nieskończone pomieszczenie nabierze domowego charakteru. Dodatkowym atutem wykonania tych prac od razu jest możliwość uniknięcia późniejszego kucia czy wiercenia ścian.

Eksperymentuj w łazience

Choć w łazience nie spędzamy w ciągu dnia zbyt wiele czasu, warto zadbać o jej funkcjonalne wykończenie. Warto sięgnąć po przydatne zabudowy z płyt karton-gipsowych, w których można ukryć półki czy pralkę i suszarkę. Łazienka z dobrze przemyślanym rozmieszczeniem urządzeń i sanitariatów oraz praktycznymi szafkami czy półkami w wykafelkowanych ścianach, będzie funkcjonalna i elegancka. Zabudowa łazienki przyda się szczególnie w domach średnich i tych mniejszych, gdzie ważne jest dobre zagospodarowanie przestrzeni. Pozwoli nam również uniknąć zagracenia przestrzeni.

Dopasuj wnętrze domu jednorodzinnego do swoich potrzeb

Podczas wykańczania domu jednorodzinnego najważniejsze jest zadbanie o to, by remont pozwolił na dostosowanie go do naszych potrzeb. Wnętrza mają być dla nas, a nie my dla nich. Dlatego kluczem do wygodnego, funkcjonalnego domu jednorodzinnego jest przemyślenie go i dopasowanie do naszych potrzeb czy przyzwyczajeń. Sięgajmy po różne, klasyczne i nowoczesne rozwiązania, które pozwolą nam uzyskać pomieszczenia skrojone dla nas.

Zarówno podczas montażu zabudowy, jak i innych usług remontowo-wykończeniowych ważne jest skorzystanie z pomocy dobrych fachowców. Ich doświadczenie zapewni nam możliwie najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni. Sami zazwyczaj nie jesteśmy w stanie wykończyć wnętrza tak, jak specjaliści, dla których jest to codzienną pracą. Nie wahajmy się pytać, prosić o projekty i doradztwo. Dzięki temu możemy być pewni, że efekt wykończenia wnętrz domu jednorodzinnego przejdzie nasze najśmielsze wyobrażenia.

Wykańczasz dom jednorodzinny i poszukujesz sprawdzonej ekipy.
Sprawdź nas!
Chcę wycenę
7 rozwiązań na wykończenia wnętrz domów jednorodzinnych