Remont starego domu może przysporzyć nam wielu niespodzianek. Pod starymi podłogami mogą ukrywać się trudne do naprawienia zniszczenia, jednak w wielu przypadkach może zaskoczyć nas również świetnie zachowana wiekowa podłoga z drewna lub tradycyjna ceramika. Jednak nie tylko to jest problematyczne. Najtrudniejsze jest planowanie remontu w taki sposób, aby dom nie zaczął nas przytłaczać. Jednym z trików, który zdecydowanie poprawia odbiór starego domostwa, jest szybkie odnowienie korytarza wychodzącego od drzwi wejściowych. Poniżej zebraliśmy kilka propozycji, które pomogą się z nim rozprawić. Zapraszamy do czytania.

 

 

Dlaczego warto rozpocząć remont od przedpokoju?

Stare domy mają w sobie wiele uroku, ponadto bez wątpienia ich największą zaletą jest klimat, jaki można odczuć tuż po przekroczeniu progu drzwi. Niestety remont takich domostw jest niejednokrotnie mozolnym zajęciem, z którym ciężko poradzić sobie w pojedynkę. Niektórzy decydują się odnawiać domy na raty, dzięki czemu oszczędzają poprzez rozłożenie prac w czasie. Jednak wtedy pojawia się kolejny problem, a mianowicie które pomieszczenia powinniśmy odnawiać jako pierwsze? Doświadczona ekipa remontowa zasugeruje obejście, czyli przedpokój i korytarz, dzięki czemu pierwszy kontakt z naszym mieszkaniem będzie o wiele milszy, czym zdecydowanie zrobimy wrażenie na odwiedzających nas gościach.

 

Planujesz drewnianą skandi boazerię w przedpokoju?
Fachowcy ułożą ją dla Ciebie szybko i sprawnie!
Chcę wycenę

 

Rozwiązanie 1. Szybki montaż boazerii w przedpokoju

Jednym z szybkich sposobów na odnowienie przedpokoju jest położenie boazerii, przypominającej panele podłogowe. Dzięki temu nie musimy męczyć się z wyrównywaniem ścian, tynkowaniem i malowaniem. Wystarczy zadbać o to, aby powierzchnia nie była wilgotna. W innym wypadku ryzykujemy rozwinięciem się grzyba na ścianie. Boazeria dostępna jest w wielu wariantach. Możemy zainwestować w piękne, naturalne drewno, które nada obejściu wyjątkowego, skandynawskiego uroku, albo zdecydować się na boazerię ze sztucznego tworzywa. Ta ostatnia jest jednocześnie świetną opcją budżetową.

 

Szybkie odnowienie przedpokoju w domu i mieszkaniu

 

Rozwiązanie 2. Szafy wnękowe w przedpokoju

Kolejnym rozwiązaniem, które może pomóc nam szybko odmienić wygląd przedpokoju, jest szafa wnękowa. Jej rola jest zwykle nieoceniona w przypadku mniejszych domów i mieszkań, gdyż nie tylko zapewnia nam dodatkową przestrzeń na ubrania oraz akcesoria, ale też pozwala ukryć zniszczoną ścianę. Dzięki szafie wnękowej obniżymy koszt remontu i będziemy mogli skupić się na ważniejszych pomieszczeniach. Ponadto oryginalnym pomysłem jest zabudowanie wnęk z wykorzystaniem płyt kartonowo-gipsowych, co jeszcze bardziej obniży koszt remontu przedpokoju.

Rozwiązanie 3. Nowa farba w przedpokoju

Malowanie przedpokoju nową farbą jest świetnym wyborem, kiedy nie musimy równać ścian lub gdy wystarczy samo szpachlowanie. Fachowcy szybko odnowią ściany wybranym przez nas kolorem, dzięki czemu obejście stanie się czyste i miłe w odbiorze. W ciasnych korytarzach wystarczy powiesić duże lustro, co optycznie powiększy przestrzeń i rozjaśni ciemne pomieszczenie.

Zastanawiasz się, jak przygotować ściany do remontu? Sprawdź w naszym artykule “Czym umyć ściany przed malowaniem? Właściwe przygotowanie ścian i gruntowanie”.

Rozwiązanie 4. Wzorzysta tapeta w przedpokoju

Tapetowanie jest bardziej skomplikowane od malowania, jednak wprawieni fachowcy poradzą sobie z tym zadaniem bez problemu. Tapety mają tylko jedną wadę – wymagają gładkich ścian, dlatego nie położymy ich bez odpowiednich przygotowań. Na szczęście odnowione w ten sposób powierzchnie będą prezentować się olśniewająco i z pewnością zachwycą odwiedzających nas gości.

Rozwiązanie 5. Beton architektoniczny w przedpokoju

Montaż betonu architektonicznego wygląda podobnie jak flizowanie. Na specjalną zaprawę klejową nakłada się płyty, które razem tworzą niezwykle estetyczny efekt. Beton można później pomalować lub zostawić w surowym stanie, co będzie świetnie pasować do nowoczesnych wnętrz zaprojektowanych w stylu industrialnym. Pamiętajmy, że remont przedpokoju za pomocą betonu architektonicznego warto przeprowadzić ze wsparciem fachowców, gdyż posiadają oni wyspecjalizowany sprzęt, który znacznie skróci czas przeróbek.

Remont przedpokoju to rozgrzewka przed kolejnymi pracami

Remont warto zacząć od przedpokoju nie tylko z powodów estetycznych. Jest to świetna rozgrzewka przed odnawianiem kolejnych pomieszczeń. Ponadto mamy wtedy okazję lepiej poznać ekipę remontową, z którą prawdopodobnie spędzimy o wiele więcej czasu. Możemy też przedyskutować kolejne zaplanowane prace, takie jak: układanie parkietu, montaż stolarki drzwiowej i okiennej, a także montaż zabudowy kuchennej czy balkonowej.

 

Chcesz, żeby Twój przedpokój prezentował się nowocześnie i stylowo?
Fachowcy pomogą położyć beton architektoniczny w stylu loft
Chcę wycenę
Jak odnowić przedpokój w starym domu? Kilka przydatnych rozwiązań