tapetowanie Katowice, Chorzów, Sosnowiec, Zabrze

Tapetowanie

Tapetowanie to szybki i stosunkowo tani sposób na odświeżenie wnętrza. Tapeta, by mogła spełniać dwie podstawowe funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną – musi zostać odpowiednio nałożona. Pomimo, że jest to jedna z prostszych czynności podczas remontu domu, nie każdy z nas czuje się na siłach, aby z tym zadaniem się zmierzyć. Z pomocą przychodzą profesjonalne firmy remontowo-wykończeniowe, dla których tapetowanie to przysłowiowa “bułka z masłem”.

Szukasz specjalisty, który wykona remont?
Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, a my błyskawicznie i bezpłatnie przygotujemy dla Ciebie wycenę tego co potrzebujesz.
Chcę wycenę

Przygotowanie starego podłoża – tapetowanie

Odpowiednie przygotowanie podłoża to jeden z najważniejszych etapów tapetowania. Tapety położone na nierównym lub nie oczyszczonym podłożu mogą się szybko od niego odklejać. Zanim nałożymy nową tapetę, podłoże należy starannie oczyścić ze starych farb lub tapet. Taką czynność najlepiej wykonać specjalnym płynem, który dodatkowo odtłuści całą powierzchnię. Jeśli w ścianie znajdują się dodatkowe ubytki, z pomocą przychodzi masa szpachlowa. Zanim przystąpimy do szpachlowania, rysy i ubytki należy pokryć samoprzylepną siatką z włókna szklanego lub specjalną taśmą wzmacniającą. Po szpachlowaniu i wygładzeniu powierzchni ścian (np. za pomocą papieru ściernego) całość należy precyzyjnie zagruntować. Dzięki temu ściany zostaną dodatkowo wzmocnione oraz wyrówna się ich chłonność. Ściany pokryte farbami emulsyjnymi nie wymagają gruntowania.

 

Przygotowanie nowego podłoża – tapetowanie

Na nieotynkowane podłoże można od razu położyć tapetę, ale tylko wtedy, gdy jest równe. W przypadku tynków tradycyjnych pracę najlepiej rozpocząć po upływie okresu 3-4 tygodni od ich ułożenia, po ich wcześniejszym zagruntowaniu. Jeśli zaś decydujemy się na tapetowanie suchych tynków (z płyt kartonowo-gipsowych), musimy odczekać jak całkowicie wyschnie masa szpachlowa wypełniająca spoiny, potem dopiero możemy przeszlifować łączenie i zagruntować całą ścianę.

 

Tapetowanie dekoracyjne – Śląsk

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się wykończenia wnętrz tapetami dekoracyjnymi. Tapety dekoracyjne powstały po to, aby zmieniać oblicze wnętrz. Na rynku istnieją tysiące wzorów tapet. Specjalne tapety dekoracyjne nadają modnego wyglądu naszemu domu lub mieszkaniu. Odpowiednio dobrane wzory i kolory mogą poszerzyć optycznie wąskie przestrzenie oraz zamaskować nierówności ściany. Od kilku lat w modzie są również fototapety. Dzięki szerokiemu przekrojowi tematycznemu, fototapeta pozwoli stworzyć wyjątkowe wnętrze.

 

Tapetowanie Śląsk – zakres usług

  • zagruntowanie podłoża,
  • tapetowanie ścian,
  • tapetowanie sufitów,
  • tapetowanie dwoma tapetami,
  • przyklejanie fototapet,
  • tapety dekoracyjne,
  • wykończenie paskiem,
  • zrywanie starych tapet,
  • przygotowywanie podłoża do tapetowania.

 

Z naszą firmą każda tapeta będzie wyglądać perfekcyjnie. Zachęcamy do kontaktu, zwłaszcza mieszkańców Katowic, Sosnowca , Gliwic, Zabrza, Bytomia, Rudy Śląskiej,Tych, Dąbrowy Górniczej, Chorzowa, Jaworzna, Mysłowic, Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich, Częstochowy.