sufity podwieszane Katowice, Chorzów, Sosnowiec, Zabrze

Sufity podwieszane

W naszej ofercie nie może zabraknąć sufitów podwieszanych z wykorzystaniem płyt kartonowo-gipsowych. Sufit podwieszany idealnie sprawdza się wtedy, kiedy zależy nam na obniżeniu pomieszczenia, ukryciu przewodów instalacyjnych czy zamaskowaniu peknięć. W suficie podwieszanym można umieścić oświetlenie punktowe, taśmy z oświetleniem LED lub belki świetlówkowe.

Szukasz specjalisty, który wykona remont?
Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, a my błyskawicznie i bezpłatnie przygotujemy dla Ciebie wycenę tego co potrzebujesz.
Chcę wycenę

Sufit podwieszany – dlaczego warto?

 • pozwala obniżać zbyt wysokie pomieszczenie,
 • daje możliwość zmiany wyglądu pomieszczenia (nowy design),
 • da się w nim zamontować oświetlenie,
 • daje możliwość ukrycia mankamentów wnętrza (nierówności, przewody, pęknięcia),
 • sufit wykonany z odpowiednio dobranych płyt kartonowo-gipsowych (GKF) zwiększa bezpieczeństwo przeciwpożarowe,
 • sufit podwieszany z izolacją z wełny mineralnej dociepla mieszkanie oraz zwiększa komfort akustyczny.

 

Sufit podwieszany – montaż

Montaż klasycznego sufitu podwieszanego sprowadza się najczęściej do dwóch czynności:

 • przymocowanie metalowych ram do sufitu i do ściany,
 • następnie w ramach odbywa się instalacja płyty.

 

Przy montażu sufitu podwieszanego bardzo ważne jest, aby precyzyjnie wyznaczyć poziom. Do starannie wypoziomowanego rusztu przykręca się specjalnymi wkrętami płyty kartonowo-gipsowe. Ostatnim etapem jest wykończenie sufitu podwieszanego. Na powstałe łączenia płyt gk nakłada się specjalną taśmę, a następnie nanosi masę szpachlową. Po wyschnięciu – całość należy dokładnie wyczyścić, wyszlifować, zagruntować i pomalować na wybrany kolor.

Błędy popełniane podczas montażu sufitu podwieszanego

 • źle dobrane płyty gips karton – wybór płyt gk uzależniony jest od miejsca, w jakim chcemy wykonać konstrukcję. W pomieszczeniach wilgotnych nie sprawdzą się standardowe płyty z oznaczeniem GKB w kolorze szarym. Tam gdzie wilgotność przekracza poziom 70% zaleca się użycie płyt o zwiększonej odporności na wilgoć – GKBI.
 • zastosowanie niewłaściwych elementów mocujących – wybór elementów mocujących uzależniony jest od tego, jak nisko opuszczony będzie nasz sufit. Pręty mocujące oraz  wieszaki mocowane obrotowo ze sprężynami będą konieczne, jeśli podwieszany sufit ma ukryć przewody.
 • niewłaściwy rodzaj rusztu i rozstaw jego elementów – sufity podwieszane mocuje się na metalowych rusztach jedno lub dwupoziomowych. Ruszt jednopoziomowy pozwala na uzyskanie minimalnej odległości pomiędzy sufitem a stropem. Ruszt dwupoziomowy okazuje się niezbędny, jeśli zależy nam na uzyskaniu dużej przestrzeni pomiędzy stropem a sufitem podwieszanym.
 • błędy w montażu płyt – podczas montażu sufitów podwieszanych trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym praca zostanie wykonana w sposób prawidłowy. Z pomocą wykonania odpowiedniego montażu przychodzą profesjonalne firmy remontowe, jak choćby ta działająca w największych śląskich miastach.
 • brak szczelin dylatacyjnych – szczeliny są niezbędne w tych pomieszczeniach, w których metraż przekracza 15 m2.
 • nieprzystosowanie warunków do montażu – montaż sufitu podwieszanego powinien się odbyć w temperaturze ponad 10 stopni Celsjusza oraz przy zachowania stałej wilgotności powietrza.
 • przeciążenie sufitu podwieszanego – konstrukcja sufitu podwieszanego z reguły nie jest przystosowana do “podnoszenia” ciężkich elementów, dlatego najlepiej zrezygnować z ciężkich żyrandoli lub kwiatów.

 

Aby uniknąć tych i innych najczęściej popełniać błędów podczas montażu sufitów podwieszanych, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i wykwalifikowanych pracowników, którzy działają w największych śląskich miastach: Katowicach, Sosnowcu, Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu ,Rudzie Śląskiej, Tychach, Dąbrowie Górniczej, Chorzowie, Jaworznie, Mysłowicach, Tarnowskich Górach, Piekarach Śląskich, Częstochowej.