Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Korzystamy z niego codziennie, dlatego bardzo ważne jest, aby urządzić je optymalnie i komfortowo. Sufit podwieszany ułatwi poprawne urządzenie przestrzeni łazienki, a także doda jej stylu, o ile zastosujemy modne rozwiązania związane z oświetleniem. W poniższym artykule podajemy kilka powodów, dla których sufit podwieszany w łazience to obowiązkowe rozwiązanie dla każdego fana nowinek architektonicznych. Zapraszamy do czytania!

 

 

Pomysł na sufit łazienki – a może by tak sufit podwieszany?

Sufit podwieszany w łazienkach stał się już niemal normą, jednak dalej obawiamy się go podczas planowania remontu. Na szczęście jest to konstrukcja mocna i wytrzymała, a położona zgodnie ze sztuką przetrwa całe lata. Sufit podwieszany w łazience to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie. Jego struktura może stanowić ozdobę wnętrza oraz kształtować otoczenie.

 

Twoja łazienka jest za wysoka, przez co za wolno wysycha po kąpieli?
Fachowcy pomogą Ci ją obniżyć z wykorzystaniem sufitu podwieszanego!
Chcę wycenę

 

Jak zrobić sufit podwieszany w łazience?

Wykonanie sufitu podwieszanego w łazience nie jest trudne, jednak wymaga wprawy i wyobraźni, aby odpowiednio dociąć płyty i ułożyć z nich zaplanowaną konstrukcję. Doświadczony fachowiec potrafi tak manipulować płytami gipsowo-kartonowymi, że z łatwością wizualnie zmieni rozmiary pomieszczenia, co przyda się przy nieproporcjonalnie małych lub za dużych łazienkach. Dobrze zrobiony sufit podwieszany pomoże osiągnąć spektakularne efekty, dzięki którym łazienka nabierze szczególnego charakteru.

Chcesz postawić płyty kartonowo-gipsowe również w innych pomieszczeniach? Sprawdź nasz artykuł: Kilka pomysłów na tani remont starego mieszkania z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych.

Dlaczego warto wykonać sufit podwieszany w łazience?

Sufit podwieszany w łazience nie tylko odmieni ją wizualnie. Dzięki niemu pomieszczenia zyska na funkcjonalności i bezpieczeństwie. Ponadto płyty gipsowo-kartonowe umożliwiają łatwą zmianę formy pomieszczenia poprzez wykonanie dodatkowych półek, łuków, podcieni czy półścianek.

Pamiętajmy, że w łazience powinniśmy kłaść jedynie płyty kartonowo-gipsowe zielone, czyli takie, które zostały zaimpregnowane środkiem hydrofobowym. Dzięki temu sufit nie będzie wchłaniał wody i pozostanie w świetnym stanie przez całe lata.

Powód 1. Sufit podwieszany w łazience pozwala ukryć przewody, instalacje, a także ubytki ma suficie

W łazience najczęściej uwagę zwracają widoczne przewody kominowe, które mogą szpecić pomieszczenie. Na szczęście płyty kartonowo-gipsowe pozwolą w łatwy sposób ukryć konstrukcje i instalacje wod-kan-gaz. Ponadto płytami g-k zamaskujemy krzywy i popękany sufit, którego gipsowanie potrwałoby o wiele dłużej.

 

Dlaczego wykonywać sufit podwieszany w łazience?

 

Powód 2. Łazienka z podwieszany sufitem będzie jaśniejsza

Obniżenie sufitu i zamontowanie na nim lampek LED pozwala na rozjaśnienie pomieszczenia. Ponadto dzięki podwieszanemu sufitowi łatwiej zaplanujemy strefy robocze i skupimy światło tam, gdzie jest najbardziej potrzebne, czyli nad umywalką, kabiną lub wanną, a także w centrum pomieszczenia.

Powód 3. Podwieszany sufit w łazience wycisza pomieszczenie

Podwieszany sufit z płyt gipsowo-kartonowych świetnie wygłusza pomieszczenie. W łazience jest to szczególnie przydatne, gdyż to właśnie tam potrzebna jest intymna atmosfera, która pomoże nam się zrelaksować po ciężkim dniu.

Powód 4. Łazienka z podwieszanym sufitem jest łatwiejsza do ogrzania

Zmniejszenie rozmiarów łazienki ułatwia jej ogrzanie, a co za tym idzie, szybkie wysuszenie pomieszczenia po kąpieli. Przyda się to szczególnie tym, którzy często korzystają z wanny, a także osobom wieszającym pranie w łazience.

Problem łazienek o za dużym metrażu najczęściej dotyka mieszkańców kamienic, których pomieszczenia mają wysokie sklepienie. Montaż sufitów podwieszanych pomoże szybko uporać się z tym problemem, a także znacząco zmniejszy koszty ogrzewania, nie tylko w łazience.

Powód 5. Sufit podwieszany w łazience umożliwi położenie paneli lustrzanych

Konstrukcje używaną do montażu płyt g-k można wykorzystać również inaczej, na przykład do zainstalowania modnych paneli lustrzanych. Takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej w przypadku małych łazienek, które trzeba dodatkowo rozjaśnić, dzięki czemu będą wydawały się większe.

Sufit podwieszany w łazience – samemu czy z fachowcami?

Sufit podwieszany w łazience najlepiej pozostawić do wykonania doświadczonej ekipie remontowej. Fachowcy wiedzą jak ciąć oraz instalować płyty gipsowo-kartonowe. Ponadto specjaliści mają odpowiednie urządzenia, które znacznie przyspieszą cały proces.

Warto przemyśleć połączenie remontu łazienki z odświeżeniem całego mieszkania, dzięki czemu szybko zrobimy małe poprawki również w innych pomieszczeniach. Ekipa remontowa może dla nas wykonać: tynkowanie, układanie płytek, paneli, parkietu, terakoty, malowanie i inne wcześniej umówione prace.

 

Marzy Ci się łazienka z oświetleniem wpuszczanym w sufit?
Fachowcy pomogą uzyskać taki efekt z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych
Chcę wycenę
5 powodów, dla których warto mieć sufit podwieszany w łazience