Remont mieszkania kojarzy się zwykle z wysokimi kosztami i dużymi nakładami pracy. Najczęściej zatrudniamy do tego fachowców, którzy pomagają nam w pracach wykończeniowych, a na naszej głowie pozostaje dobranie odpowiednich mebli, dodatków czy sprzętu AGD. Jeśli szukamy oszczędności, to wbrew pozorom znajdziemy je i tutaj. Wystarczy tylko przed remontem dowiedzieć się, które prace są o mniej ważne, a także gdzie znaleźć elementy w okazyjnych cenach.

 

 

Jak tanio wyremontować mieszkanie? Czy to możliwe?

Tani remont brzmi jak coś niemożliwego, jednak odnawianie wnętrza nie musi ciążyć nam na kieszeni. Wystarczy tylko stworzyć odpowiedni plan, zorganizować tanie materiały, a także dogadać się z zaufaną ekipą remontową, która pomoże nam w organizacji działań.

Przydatne będą również porady znajomych i wszelkie porównywarki cen materiałów budowlanych. Zdziwimy się, ile można zaoszczędzić na płytkach czy panelach podłogowych.

 

Planujesz remont, jednak boisz się wysokich kosztów?
Fachowcy pomogą Ci zaplanować i zrealizować tanie przeróbki w mieszkaniu
Chcę wycenę

 

Jak zorganizować tani remont?

Organizacja taniego remontu to przede wszystkim zaplanowanie najważniejszych prac. Warto mieć na uwadze, że niektóre z nich nie są konieczne, dzięki czemu sporo zaoszczędzimy. Mały i tani remont to najczęściej umiejętne odświeżenie wnętrza w taki sposób, aby wydawało się, że dopiero co przeszło generalną renowację.

Organizację taniego remontu najlepiej zaplanować razem z fachowcami. Dzięki temu będziemy mieć bieżącą wiedzę o stanie podłóg, ścian oraz instalacji – ta z kolei jest kluczowa dla ceny, gdyż jej wymiana znacząco podnosi koszt remontu.

Z czego możemy zrezygnować podczas remontu mieszkania?

Niektóre prace nie wpłyną znacząco na wygląd naszego mieszkania, dzięki czemu możemy z nich zrezygnować. Wyjątkiem jest sytuacja, w której takie postępowanie może przyczynić się do zniszczeń lub zagrożenia życia. Świetnym przykładem jest remont instalacji. Jeśli fachowiec oceni jej stan na niezadowalający, to wymiana niektórych elementów będzie konieczna. Podobnie ze ścianami i oknami.

Podczas remontu możemy śmiało zrezygnować z wymiany instalacji wod-kan-gaz, zrywania i kładzenia płytek, parkietu, paneli, kafelek i terakoty. Możemy również zaniechać zmiany stolarki okiennej i drzwiowej, jeśli są w dobrym stanie. Natomiast dobrym pomysłem będzie pomalowanie ich lub odświeżenie w inny sposób, co będzie o wiele tańsze niż kupno nowych.

 

Remont mieszkania z małym budżetem

 

Przygotowanie do budżetowego remontu mieszkania

Do każdego remontu warto się przygotować, tym bardziej do budżetowego, gdyż to właśnie odpowiednie planowanie jest tutaj drogą do sukcesu. Przede wszystkim warto przemyśleć, co wymieniamy i odświeżamy oraz sporządzić listę budowlanych zakupów. W ostatnich krokach pomoże nam ekipa remontowa i poniższa lista.

1# Tani remont łazienki

W łazience oceniamy stan podłogi, ścian oraz elementów sanitarnych. Popękaną podłogę szybko odświeżymy, nakładając na nią wodoodporny winyl. Z kolei ściany możemy pomalować farbą do kafelków, dzięki czemu zyskają świeży wygląd. Wannę również można pomalować, co pomoże nam zaoszczędzić kolejne pieniądze. Resztę załatwią nowe, odpowiednio dobrane dodatki.

2# Tani remont kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu, przez co łatwiej o zniszczenia. Na pewno będzie trzeba pomalować ściany, a na podłogę można położyć specjalną wykładzinę tak jak w łazience. Warto wiedzieć, że winylem można oklejać również ściany. W kuchni ten patent przyda się, aby odnowić okolice dookoła kuchenki i zlewu, a także dodatkowo je zabezpieczyć.

Najdroższe w wymianie mogą być meble, jednak nie musimy decydować się na komplet robiony na zamówienie. Możemy znaleźć coś z drugiej ręki lub zakupić gotowy zestaw w markecie budowlanym.

3# Tani remont przedpokoju

Jeśli przedpokój prezentuje się buro i „brudno”, to warto odświeżyć i to pomieszczenia. Szczególnie że jest to pierwsze, co widzą nasi goście. Starą boazerię można pomalować, podobnie jak podłogę. Pamiętajmy, że istnieje możliwość położenia świeżego lakieru na parkiet, co da mu drugie życie. Warto też postawić na cyklinowanie.

4# Tani remont pokoju

Pokój, czyli salon, sypialnia lub biuro to najłatwiejsze pomieszczenie do odnowienia. Najczęściej wystarczy odświeżyć podłogę, pomalować lub wytapetować ściany i oczyścić parapet. Reszta to wstawienie odpowiednich mebli i dodatków. Pamiętajmy, że warto szukać na rynku wtórnym, gdyż niektórzy pozbywają się prawie nowych mebli za ułamek ich pełnej kwoty.

Wahasz się, czy panele winylowe sprawdzą się przy tanim remoncie? W takim razie przeczytaj nasz artykuł: Panele winylowe – szybki i łatwy sposób na remont kuchni i łazienki.

Szybka i tania metamorfoza mieszkania

Kilkoma krokami udowodniliśmy, że remont mieszkania nie musi dużo kosztować. Wystarczy odpowiednio zaplanować prace, dogadać się z ekipą remontową, a także postawić na akcesoria i wyposażenie, które są tańsze względem popularnych, markowych produktów. Pamiętajmy również, że podobnie jest z artykułami typowo budowlanymi. Warto na bieżąco sprawdzać ich ceny i korzystać z porównywarek.

 

Chcesz szybko i tanio odmienić wnętrze, jednak nie wiesz, od czego zacząć?
Fachowcy pomogą w zaplanowaniu i wykonaniu remontu na Twoją kieszeń
Chcę wycenę
Budżetowy remont mieszkania – które z prac można pominąć?