cyklinowanie parkietu Katowice, Chorzów, Sosnowiec, Zabrze

Cyklinowanie parkietu

Cyklinowanie to ważny pielęgnacyjny zabieg dla parkietu. Najczęściej stosuje się je po to, aby z parkietu usunąć rysy, nierówności, czyli całą zniszczoną warstwę drewna. Po cyklinowaniu podłogę się poleruje lub woskuje. Nie jest to zadanie proste, przede wszystkim wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, dlatego najlepiej zlecić je fachowcom.

 

Szukasz specjalisty, który wykona remont?
Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, a my błyskawicznie i bezpłatnie przygotujemy dla Ciebie wycenę tego co potrzebujesz.
Chcę wycenę

Cyklinowanie podłóg lakierowanych

Lakier to najpopularniejszy impregnat stosowany do odnawiania posadzek drewnianych. Lakiery mają bardzo dobrą odpornosć na ścieranie, wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Jeśli na posadzce są niewielkie uszkodzenia, a warstwy lakieru nie zostały uszkodzone, rysy można w prosty sposób usunąć za pomocą mazaków lub wosków koloryzujących. Jeśli na posadzce występują głębokie uszkodzenia, najlepiej ją odtłuścić specjalnym detergentem oraz usunąć wszystkie środki pielęgnacyjne.

Po cyklinowaniu posadzkę szpachluje się metalową szpachlą, czyli wypełnia preparatem zawierającym żywice. W następnej kolejności drewno należy zeszlifować papierem ściernym. Na dokładnie oczyszczoną powierzchnię nanosi się podkład. Dopiero po wyschnięciu podkładu można przystąpić do lakierowania.

 

Niezbędne narzędzie podczas cyklinowania

Do bezbłędnego przeprowadzenia prac odnowienia parkietu jest potrzebna cykliniarka. Cykliniarka to maszyna do cyklinowania parkietu, czyli do jego szlifowania.  Jako pierwsze stosowane były cykliniarki bębnowe. Obecnie większość parkieciarzy wykonuje szlifowanie na szlifierkach taśmowych. Szlifierka taśmowa doskonale się sprawdza podczas szlifowania dużych, płaskich powierzchni z elementów drewna litego. Przy wykorzystaniu najnowszych maszyn proces cyklinowania odbywa się bezpyłowo.

 

Cyklinowanie podłóg – oferta

Nasza firma posiada profesjonalny sprzęt umożliwiający perfekcyjne cyklinowanie posadzek drewnianych. Jeśli chcesz cieszyć się piękną podłogą przed długie lata, skontaktuj się z nami. Działamy na terenie całego Śląska, a w szczególności w takich miastach jak: Częstochowa, Katowice, Ruda Śląska, Gliwice, Chorzów, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Sosnowiec, Zabrze, Bytom, Tychy, Chorzów, Jaworzno i Mysłowice.

 

W ofercie znajdą Państwo następujące usługi:

  • bezpyłowe cyklinowanie parkietu,
  • bezpyłowe cyklinowanie podłogi z desek,
  • bezpyłowe cyklinowanie desek barlineckich,
  • bezpyłowe cyklinowanie desek z farby olejnej,
  • lakierowanie parkietu,
  • olejowanie parkietu,
  • szpachlowanie,
  • polerowanie,
  • gruntowanie posadzki,
  • wylewanie mas samopoziomujących.