układanie terakoty Katowice, Chorzów, Sosnowiec, Zabrze

Układanie terakoty

Terakota to jeden z rodzajów płytek ceramicznych. Układanie terakoty to szybki sposób na wykończenie podłogi i ścian, zarówno wewnątrz domu: w kuchni łazience, jak i zewnątrz: na balkonach, schodach, tarasach. Estetyczna terakota to taka, która się dobrze prezentuje i wytrzymuje w nienaruszalnym stanie długie lata. Nasza firma specjalizuje się w układaniu terakoty. Usługi świadczą profesjonalni terakociarze, dla których nie ma rzeczy niemożliwych.

Szukasz specjalisty, który wykona remont?
Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, a my błyskawicznie i bezpłatnie przygotujemy dla Ciebie wycenę tego co potrzebujesz.
Chcę wycenę

Terakota a inne płytki ceramiczne

Terakota charakteryzuje się tym, że powierzchnia całej płytki jest szkliwiona. Szkliwo chroni płytkę przed zabrudzeniem i wchłanianiem wilgoci, dzięki czemu terakota świetnie sprawdza się na zewnątrz. Terakota należy do grupy wyrobów kamionkowych, otrzymywana jest z mieszanki glin ceramicznych, krzemionki, topników i barwników. Płytki z terakoty charakteryzują się twardością, wytrzymałością oraz łatwą ścieralnością. Zabrudzone płytki bardzo łatwo oczyścić.

 

Terakota wewnątrz domu

Terakota wewnątrz domu stosowana jest przede wszystkim do wyłożenia podłóg i ścian. Idealnie sprawdza się również do zabudowy:

 • schodów,
 • kominków,
 • parapetów,
 • wanien.

 

Terakota zewnątrz domu

Teraktoa jest materiałem odpornym na czynniki zewętrzen oraz mało nasiąkliwym, dzięki temu ma zastosowanie nie tylko wewnątrz domu, ale i zewnątrz. Można ją wykorzystywać do wykładania:

 • balkonów,
 • schodów zewnętrznych,
 • tarasów,
 • ganków.

 

Aby dodatkowo zabezpieczyć płytki przed działaniem silnych mrozów, najlepiej zdecydować się na terakotę mrozoodporną.

 

Sposoby układania

W zależności od rodzaju płytek i jej wielkości istnieje kilka sposobów układania terakoty:

 • metoda tradycyjna tzw. na klej – najbardziej popularna z metod, która polega na przyklejeniu płytek do podłoża przy użyciu zaprawy klejowej. Decydując się na tą metodę, trzeba pamiętać o właściwym doborze kleju.
 • mocowanie techniczne – metoda ta polega na zamocowaniu terakoty lub innych płytek ceramicznych za pomocą tzw. kotew. Wyróżnia się dwie metody takiego mocowania: za pomocą kotew widocznych oraz tych niewidocznych. Sposób z kotłami widocznymi jest znacznie prostszy do wykonania, ale niestety mniej estetyczny.
 • metoda wibracyjna – stosowana jest przy układaniu płytek na dużych powierzchniach. W tym wypadku gres układa się na zaprawie cementowej, a następnie za pomocą odpowiednich urządzeń się go wibruje.

 

Nasi terakociarze zajmują się fachowym układaniem terakoty na terenie całego województwa śląskiego. Działamy m.in. w Katowicach, Sosnowcu, Gliwicach, Częstochowie, Zabrzu, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Tychach, Dąbrowie Górniczej, Jaworznie, Chorzowie, Mysłowicach, tarnowskich Górach i Piekarach Śląskich.