montaż okien Katowice, Chorzów, Sosnowiec, Zabrze

 

Montaż okien

Dobrze przeprowadzony montaż okien zabezpiecza przed utratą ciepła z pomieszczenia. Nawet najlepszej jakości okno może utracić swoje walory użytkowe przez źle wykonany i nieprofesjonalny montaż. Jest to czynność, która wymaga niebywałej wprawy i precyzji, dlatego zadanie montażu okien najlepiej powierzyć specjalistom ze Śląska.

 

Montaż okien – zakres usług

Nasza firma specjalizuje się w montażu okien:

 • z tworzyw PCV  –  jest to powszechnie stosowane rozwiązanie w domach i mieszkaniach, ramy okien z PCV mają szerokość od 8-10 cm, co gwarantuje bardzo dobre zachowanie ciepła.
 • drewnianych – okna drewniane posiadają bardzo dobrą izolacyjność cieplną oraz są bardzo wytrzymałe przy stosunkowo niewielkiej gęstości materiału. Bez wątpienia okna drewniane wyróżniają się również walorami estetycznymi.
 • z aluminium – okna aluminiowe są wykorzystywane na szeroką skalę w budownictwie biurowym i usługowym, a to głównie ze względu na walory estetyczne i niebywałą wytrzymałość. Zamontowane na wysokości zacierają granicę pomiędzy tym co wewnątrz, a tym, co na zewnątrz. Ich wadą  jest natomiast słabsza izolacyjność.
 • z włókien szklanych – ramy wykonane z tworzyw poliestrowo-szklanych można porównać trwałością do tych wykonanych z aluminium. Dzięki wysokim współczynnikom rozszerzalności cieplnej są bardzo dobrym izolatorem ciepła.
Szukasz specjalisty, który wykona remont?
Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, a my błyskawicznie i bezpłatnie przygotujemy dla Ciebie wycenę tego co potrzebujesz.
Chcę wycenę

Inne usługi świadczone przez Firmę z zakresu stolarki okiennej to:

 • montaż okien dachowych i tarasowych,
 • montaż świetlików,
 • montaż okien zespolonych,
 • obróbka otworów okiennych,
 • wymiana klamek i szyldów okiennych,
 • montaż ościeżnic okiennych,
 • demontaż okien.

 

Okna dachowe

Bardzo modne w ostatnim czasie stało się zagospodarowanie przestrzeni użytkowej na  poddaszach. Jednym z najważniejszych elementów wykończeniowych poddasza jest montaż okien dachowych. Najczęściej wyróżnia się trzy rodzaje okien na poddaszu:

 • pionowe,
 • kolankowe,
 • połaciowe.

 

Okna dachowe dostarczają wnętrzom więcej światła niż okna tradycyjne, dlatego też ich powierzchnia może być mniejsza. Okna połaciowe nadają się do montowania niemal wszędzie, można je umieścić na dachu o nachyleniu od 15 do 90 stopni. Okna kolankowe to wyjątkowo atrakcyjny sposób na wykończenie wnętrza. Składają się one z okna połaciowego zachodzącego na dach, uzupełnionym dolnym pionowym przeszkleniem w ściance kolankowej.

 

Ciepły montaż okien

Nasi profesjonalni monterzy zajmą się również tzw. ciepłym montażem okien. Ciepły montaż pod wieloma względami różni się od tego tradycyjnego. Polega on na zamontowaniu okna bezpośrednio w warstwie ocieplenia, dlatego najczęściej stosuje się go w murze dwu lub trój-warstwowy. Taki montaż pozwala zachować jeszcze lepsze walory izolacyjne okna. Montaż okna na ciepło można przeprowadzić przy każdym typie okna.

Jeśli decydujesz się na zakup nowych okien, warto zadbać o to, aby było odpowiednio zamontowane. Oferta naszej firmy skierowana jest nie tylko do domów i mieszkań, ale również biur, hal i innych obiektów użyteczności publicznej. Działamy na terenie całego województwa śląskiego – w Katowicach, Sosnowcu, Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Tychach, Dąbrowie Górniczej, Chorzowie, Jaworznie, Mysłowicach, Tarnowskich Górach, Piekarach Śląskich, Częstochowie oraz w okolicach.