Nasze mieszkania zazwyczaj nie są tak duże i przestrzenne, jak byśmy chcieli. Dlatego warto wykorzystać potencjał każdej powierzchni. Możemy to zrobić dzięki zabudowom. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym pokazujemy nietypowe i praktyczne pomysły na zabudowy w mieszkaniu i domu.

Zabudowa kaloryfera – ukryj niechciany przedmiot

Kaloryfery, zwłaszcza te klasyczne, żeberkowe nie są zbyt ładne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na ich zabudowanie. Oczywiście nie jest to takie proste, ponieważ musimy zachować jego funkcjonalność. Profesjonalna ekipa remontowo-budowlana nie będzie jednak miała problemów z przygotowaniem odpowiednio dostosowanej zabudowy kaloryfera. Obudowa musi być wykonana z odpowiednich materiałów oraz zawierać dużą liczbę wywietrzników, by utrzymać prawidłową cyrkulację powietrza.

Szukasz pomysłów na nietypowe zabudowy w mieszkaniu?
Sprawdź nas!
Chcę wycenę

Zabudowa w łazience – zmieść wszystko nawet na małej przestrzeni

Duże możliwości wykonania zabudowy kryje w sobie łazienka. To zazwyczaj niewielkie pomieszczenie musi pomieścić wiele przedmiotów codziennego użytku. Najczęściej przechowujemy w łazience brudne ubrania, kosmetyki, ręczniki, chemię do czyszczenia. Łatwo więc o zagracenie przestrzeni. By tego uniknąć, warto zlecić wykonanie zabudowy łazienki. W jej ramach możemy schować np. pralkę i suszarkę. Dodatkowo na pewno przydadzą się szafki oraz szuflady (np. pod umywalką czy blatem) na wszystkie łazienkowe przybory. Dzięki robionym na wymiar zabudowom do łazienki stanie się ona łatwiejsza w użytkowaniu i utrzymaniu czystości. Oczywiście w tym pomieszczeniu możemy ukryć pod zabudową również inne przedmioty, np. wannę, piecyk gazowy, toaletę etc.

Zabudowy dla dzieci – zmień pokój malucha w idealną krainę

Montaż zabudowy możemy wykonywać praktycznie w każdym pokoju. W dziecięcej sypialni przyda się ona szczególnie. To właśnie w tym pokoju potrzebna jest duża ilość kryjówek dla dzieci i schowków na ich zabawki. Oprócz klasycznego zabudowania kaloryfera, wykonania szafek, możemy również sięgnąć po nietypowe zabudowy. W pokoju dziecięcym z pewnością będą to łóżka połączone z kącikiem do zabawy, nauki i szafkami czy szufladami do przechowywania. Wszystko to może zmieścić się w ramach jednej konstrukcji. Warto szukać innowacyjnych rozwiązań, które ułatwią nam porządki, a dzieciom dadzą dużo frajdy.

Oryginalna zabudowa do pokoju dziecięcego

Szafa idealna – stwórz ją dzięki zabudowie

Choć na rynku istnieje bardzo szeroki wybór szaf różnego rodzaju, to zazwyczaj są one dość proste, jeśli chodzi o wyposażenie. Jeśli zależy nam na szafie dopasowanej do naszej potrzeb z wieloma, różnorodnymi szufladami, skrytkami, to powinniśmy zdecydować się na wykonanie szafy w zabudowie. Daje nam to wręcz nieograniczone możliwości dopasowania poszczególnych jej elementów. Niewątpliwą zaletą zabudowy jest również to, że bez trudu dopasujemy jej wielkość do przestrzeni, jaką dysponujemy. Taką szafę zmieścimy w każdej ściennej wnęce, nawet ze skosami.

Zagospodaruj każdy kąt – magia schowków

Szczególnie w domach, ale i większych mieszkaniach, łatwo znaleźć powierzchnie trudne do zagospodarowania. Będą to wszystkie miejsca o mniejszej dostępności, powierzchnie pod schodami czy na poddaszach. Warto w takich przypadkach sięgać po usługi firm remontowych, które pomogą nam zagospodarować taką przestrzeń. W tym celu stworzą dedykowane zabudowy, np. z płyt karton gipsowych. Nie warto zostawiać takich miejsc. Dzięki tworzonym szafkom czy skrytkom mamy szansę je efektywnie wykorzystać.

Zabudowa balkonu – nie tylko miejsce wypoczynku

Często pomijanym podczas remontu pomieszczeniem jest balkon lub taras. Uznajemy mylnie, że ze względu na zmienne warunki atmosferyczne nie nadaje się on do poważniejszych aranżacji. Tymczasem zabudowy balkonu to szansa na zyskanie nowej powierzchni do przechowywania, a także dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem. Po zabudowy balkonu polegające na zamknięniu tej przestrzeni szczególnie chętnie sięgają osoby mieszkające na parterze. Balkon i taras dają nam również możliwość stworzenia na nich dodatkowego miejsca przechowywania czy też komfortowego miejsca pracy, odpoczynku i zabawy dla dzieci.

Zabudowa kuchni – co oprócz szafek kuchennych?

Zabudowa kuchenna kojarzy nam się najmocniej z szafkami i obudowami sprzętu (kuchenki, lodówki). Oprócz nich jednak możemy w tym pomieszczeniu wykonać jeszcze inne jej typy. Warto pokusić się o przygotowanie odpowiedniej bazy do mebli. W tym celu możemy zaprojektować i zmodyfikować zabudową kształt pomieszczenia czy wykonać tak zwaną wyspę. Jeśli mamy kuchnię otwartą, warto również w ten sposób oddzielić ją od salonu. Do dyspozycji mamy różne materiały, jak drewno, szkło, płyty, co daje nam duże możliwości aranżacyjne.

Wykorzystaj przestrzeń w mieszkaniu i domu z zabudową.
Sprawdź nas!
Chcę wycenę
7 pomysłów na nietypowe i praktyczne zabudowy do mieszkania i domu