Myśląc o szybkim odświeżeniu pomieszczenia, pierwsze co przychodzi nam do głowy to malowanie ścian. Żaden inny sposób nie pozwala na tak szybkie pozbycie się zabrudzeń i tłustych plam. Ponadto farby są produkowane w wielu kolorach, co daje nieskończenie wiele możliwości aranżacji. A gdyby tak istniało narzędzie, którym nałożymy farbę na ścianę błyskawicznie, bez konieczności żmudnego smarowania powierzchni pędzlem? Prawdopodobnie właśnie tak powstał pistolet natryskowy, czyli urządzenie do szybkiego malowania, które opisujemy w poniższym artykule. Zapraszamy do czytania!

 

 

Czym jest malowanie natryskowe?

Malowanie natryskowe to malowanie za pomocą specjalnego urządzenia, które wyrzuca kropelki farby pod bardzo dużym ciśnieniem. W ten sposób farba tworzy mgiełkę, która równo osiada na pożądaną powierzchnię. W przeciwieństwie do wałka i pędzla korzystanie z pistoletu natryskowego umożliwi nam dokładne pomalowanie nawet drobnej i ażurowej powierzchni.

Co możemy malować pistoletem natryskowym?

Malowanie pistoletem natryskowym nie jest zarezerwowane tylko dla osób remontujących swoje domy. Korzystają też z nich lakiernicy, ponieważ dzięki temu mogą użytkować większą ilość specjalistycznych farb i lakierów, a także oszczędzają swój czas. Ponadto malowana natryskowo powierzchnia zawsze będzie idealnie pokryta farbą, bez brzydkich smug i śladów pędzla.

 

Paski z tapety mogą być świetnym dodatkiem do modnego wnętrza. Sprawdź 7 najnowszych trendów tapetowania w 2020.

 

Jak zabezpieczyć otoczenie podczas malowania natryskowego?

Zanim zaczniemy malować pomieszczenia pistoletem natryskowym, należy je odpowiednio zabezpieczyć. Wystarczająca jest folia, przytwierdzona taśmą malarską, tak samo, jak podczas malowania w klasyczny sposób – pędzlem. Jeśli na remont zamierzamy przeznaczyć nieco więcej czasu, to świetnym pomysłem może okazać się zatrudnienie ekipy remontowej, która pomoże nam nie tylko w nałożeniu nowej farby, ale również odświeżeniu tynku, szpachlowaniu ubytków, czy zrobieniu całkiem nowej gładzi. Ponadto niektóre pomieszczenia można urozmaicić położeniem tapety, co optycznie je powiększy i nada ciekawego charakteru całemu wnętrzu.

 

Malowanie natryskowe jako najszybsza metoda malowania ścian

 

Natrysk powietrzny a natrysk hydrodynamiczny – czym się od siebie różnią?

Malowanie natryskowe można przeprowadzić różnymi technikami. Fachowcy zazwyczaj korzystają z natrysku powietrznego, który charakteryzuje się rozpylaniem farby ze specjalnego zbiornika, do którego wężem podłączony jest pistolet. Narzędzie do natrysku powietrznego jest drogie, jednak jeśli malujemy bardzo często, to będzie to wydajny i dokładny sposób na nałożenie farby. Metoda natrysku hydrodynamicznego może poszczycić się jeszcze większą wydajnością, jednak wykorzystywana jest głównie do malowania dużych powierzchni.

 

Szukasz narzędzia, którym pomalujesz mieszkanie w jeden dzień?
Zadzwoń do nas i zapytaj o usługi malowania natryskowego
Chcę wycenę

 

Rodzaje pistoletów do malowania natryskowego

Malowanie natryskowe wymaga nie tylko znajomości różnych technik, ale także wybrania właściwego narzędzia. Na rynku dostępnych jest wiele agregatów do malowania, najbardziej popularne to między innymi:

pistolet elektryczny – polecany do użytku domowego, z łatwością obsłużą go nawet amatorzy. Idealny do małych powierzchni;

pistolet pneumatyczny – aparat zasilany sprężarką, z której pobiera powietrze. Wyrzuca farbę z większą mocą niż elektryczny – nawet do 270 litrów na minutę;

aparaty natryskowe z kompresorami – pistolety przeznaczone do pracy przemysłowej. Z ich pomocą rozprowadzimy prawie każdy preparat. Niektóre z nich wymagają kompresora, jednak dzięki temu są jeszcze bardziej wydajne.

 

Koszty remontu powoli zaczynają Cię przerastać? Przeczytaj nasz poradnik: Jak nie przepłacić za remont i niezbędne narzędzia.

 

Jakich błędów malarskich unikniemy podczas malowania natryskowego?

Malując natryskowo, jesteśmy w stanie uniknąć wielu popularnych błędów malarskich. Przede wszystkim cała powierzchnia pokryta będzie równomiernie i bez charakterystycznych smug. Nie musimy się martwić, że ściany będą wyglądały jak pomazane przez amatora. Powierzchnie pomalowane natryskowo zawsze prezentują się nienagannie. Co więcej, dzięki natryskowi nie ryzykujemy błędnym rozcieńczeniem farby, ponieważ producent podaje odpowiednie proporcje.

Nie jesteś pewny swoich umiejętności malarskich? Fachowcy pomogą!

Malowanie natryskowe wiąże się z koniecznością zakupienia odpowiedniego sprzętu, którego cena może nas przerosnąć. Co więcej, remont przeprowadzamy tylko raz na jakiś czas i prawdopodobnie pistolet natryskowy będzie latami leżał nieużywany. Warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy nie tylko posiadają profesjonalny sprzęt do malowania, ale również mają doświadczenie w używaniu go na wielu powierzchniach.

 

Pobrudziłeś ściany i chcesz szybko je odmalować?
Pomalujemy je natryskowo w rekordowym czasie!
Chcę wycenę
Malowanie natryskowe – najszybszy sposób na świeże i gładkie ściany