Remont może być wymagający i na pewno przekonał się o tym każdy, kto próbował go przeprowadzać we własnym mieszkaniu. Bywa też tak, że koszty renowacji nie są wysokie, ale wymagają posiadania specjalistycznych narzędzi, których zakup może po prostu nas przerosnąć. Co robić w takiej sytuacji? Najlepiej szukać ratunku u doświadczonej ekipy remontowej!

Oto kilka sposobów na tani remont!

 

 

Porada 1. Szybka zmiana płytek w kuchni i łazience

Znudził nam się aktualny wygląd kuchni i łazienki, ale nie mamy odpowiedniego sprzętu, żeby je szybko zmienić? Są na to dwa sposoby. Najszybszym z nich jest dokładnie oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni, co w kuchni może być nie lada wyzwaniem. Na tak przygotowany materiał nakładamy specjalną farbę do płytek.

Malowanie potrafi całkowicie odmienić charakter wnętrza, a wszystko bez dodatkowego kucia.

Drugi sposób zakłada wezwanie ekipy budowlanej, która świetnie zna się na flizowaniu. Nowe płytki możemy zdobyć z promocji albo wykorzystać grupy ogłoszeniowe – komuś mogły zostać z remontu. Zostaje tylko poproszenie fachowca o wykonanie mozaiki z różnych kompletów płytek. W ten sposób zapłacimy tylko za robociznę i nie obciążymy się ceną materiału, a efekt może być fenomenalny!

Porada 2. Odmień łazienkę w zaledwie kilku krokach

Jak najtaniej odmienić łazienkę? Każdy odpowie, że wymieniając starą wannę i lampy. Niestety może się okazać, że koszt nowych nas przerośnie. Na szczęście fachowcy mają na to rozwiązanie!

Modne ostatnio jest wkładanie wanny w wannę! W kilka godzin zamówiony fachowiec zamontuje nam silikonową nakładkę, którą uszczelni pianką i silikonem. Plusem takiego rozwiązania jest poprawa termoizolacji wanny, dzięki czemu woda dłużej pozostanie ciepła!

Porada 3. Podłoga jak nowa! Jak szybko odnowić podłogę?

Wadą drewnianej podłogi jest to, że z czasem wyciera się w miejscach, po których najwięcej chodzimy. Na szczęście istnieją rozwiązania, dzięki którym odzyskamy dawny blask drewna bez wymieniania parkietu.

Firmy zajmujące się usługami remontowo-wykończeniowymi, najczęściej posiadają także specjalne maszyny do cyklinowania parkietów i podłóg z drewnianych desek. Wykonanie usługi zazwyczaj trwa do kilku godzin, w zależności od rozległości powierzchni. Po cyklinowaniu podłogę należy potraktować podkładem, a następnie polakierować. Może się okazać, że na wyschnięcie lakieru będziemy musieli poczekać kilka dni, jednak jest to jak najbardziej opłacalne. Po wszystkim podłoga będzie wyglądać olśniewająco!

Porada 4. Malowanie mebli — zmień klimat w swoim mieszkaniu

Szybki sposób na odnowę mieszkania to nie tylko malowanie ścian. Farbą można też potraktować meble! Wiele drewnianych szaf i kredensów może zyskać drugie życie. Wystarczy tylko starannie ściągnąć warstwę lakieru, a następnie nałożyć wybrany kolor i nowy lakier. W przypadku gdy sami nie mamy odpowiednich zdolności, możemy o pomoc poprosić zaufanej ekipy remontowej albo stolarza.

Podobnym sposobem i minimalnym nakładem pieniężnym zdobędziemy kolejne wyposażenie do mieszkania. Na targach staroci pojawia się wiele perełek, którym łatwo przywrócimy blask.

 

jak nie przepłacić za remont

 

Porada 5. Wymiana frontów na meblościance i meblach kuchennych

Elementami, które niszczą się najszybciej, są zazwyczaj fronty mebli. Te najczęściej otwierane, mogą już po kilku miesiącach opaść na zawiasach i mieć wytarcia w okolicy rączki. Aby szybko i tanio zyskać wrażenie świeżości w mieszkaniu, wystarczy zamówić same fronty i nałożyć na zamontowane segmenty. Wygodnie będzie zrobić to przy okazji innych renowacji, ponieważ fachowcy od montażu zabudowy posiadają wkrętarki, które skrócą całą pracę do zaledwie kilku minut.

Porada 6. Najprostszy i najbardziej efektowny zabieg? Malowanie ścian!

Brzydkie i brudne ściany mogą oszpecić nawet najbardziej zadbane wnętrze. Jednak w tym przypadku wystarczy pędzel, puszka farby i możemy w kilka chwil pozbyć się znienawidzonych mazów. Warto pamiętać także o uważnym zabezpieczeniu podłogi i sprzętów, gdyż po remoncie nie doczyścimy wszystkiego tak łatwo.

Przy malowaniu czekają na nas niespodziewane pułapki. Może się zdarzyć, że nie zakryjemy jakiegoś koloru, nieważne ile warstw byśmy na nim pomalowali. Wtedy warto zadzwonić po sprawdzoną ekipę remontową, która będzie wiedziała, jak zakryć niechciany odcień.

Porada 7. Spróbuj zasłonić stare płytki… nowymi!

Nie masz pomysłu co zrobić ze starymi płytkami, a nie chcesz ich malować ani skuwać? Możesz spróbować przykryć je kolejną warstwą. Wystarczy tylko odpowiednio je przygotować i użyć mocnego kleju. Fachowcy zaprawieni w kładzeniu płytek z pewnością posłużą radą i pomogą dobrać najlepsze środki. A w razie dużych powierzchni poradzą sobie, używając maszyn ścierających oraz specjalnego gruntu.

 

Szukasz specjalisty od szybkiego remontu?
Sprawdź nas!
Chcę wycenę

 

Porada 8. Meble z palet — nieśmiertelny hit awangardowych wnętrz

Budżetowe meble, w dodatku własnoręcznie wykonane? Tylko takie z palet! Robiąc stół czy łóżko, z pewnością będziemy długo odczuwać satysfakcję. Ponadto możemy pomalować je na dowolny kolor i uzyskać wiele kształtów poprzez łączenie palet ze sobą. Można też dodać do nich metalowe elementy, haki i uchwyty.

Jak nie przepłacić za remont i niezbędne narzędzia – 8 porad