Każdy posiadacz mieszkania w końcu musi stanąć przed trudną koniecznością przeprowadzenia remontu. Nawet zadbane powierzchnie użytkowe z biegiem lat niszczeją lub po prostu się nudzą. O ile efekt jest odświeżający i przyjemny, to droga prowadząca do niego przypomina prawdziwą batalię. Zazwyczaj przed rozpoczęciem prac remontowych następuje wstępna analiza kosztów i ostateczna decyzja – czy decydujemy się na samodzielny remont mieszkania, czy wolimy oprzeć się na działaniach ekipy remontowej. Niestety, samodzielny remont rzadko kiedy kończy się dobrze, a co więcej – może być opłakany w skutkach.

Samodzielny remont – prawdziwy zjadacz czasu i nerwów

Planując samodzielny remont, należy najpierw przeanalizować swoje umiejętności, ilość czasu i fundusze. Wiele osób może potraktować tę sprawę ambicjonalnie, stwierdzając, że nie ma sensu zatrudniać ekipy, gdy oni znakomicie poradzą sobie z tym zadaniem – przecież to nie może być takie trudne. Niestety może i często jest.

Jeśli w zakresie naszych zainteresowań nie leży tematyka wykończeń wnętrz, a umiejętności manualne i techniczne są znikome, nie warto serwować sobie dodatkowego stresu. Należy pamiętać, że remont i wykończenia podłóg to działanie czasochłonne i wyczerpujące zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Przeprowadzając remont samemu, często musimy połączyć go ze swoją pracą. Co za tym idzie, mamy ograniczony czas na prace remontowe i wykonujemy je zmęczeni i rozkojarzeni po całym dniu. Codzienne budzenie się w remontowym harmidrze i powracanie do niego nie sprzyja naszemu samopoczuciu. Brak umiejętności w tym zakresie dodatkowo wydłuża jego czas trwania, zaś nerwy pojawiające się w trakcie prac sprawiają, że mamy serdecznie dość
i chcemy porzucić je w połowie.

Wynajęcie dobrej ekipy remontowej minimalizuje ten stres i znacząco skraca czas trwania remontu.

Nie chcesz wykonać remontu samemu?
Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, a my przeprowadzimy u Ciebie szybki i profesjonalny remont.
Chcę wycenę

Co zrobić by remont nie był niekończącym się pasmem wydatków?

Samodzielny remont mieszkania wiąże się z:

  • koniecznością skrupulatnego planowania wydatków
  • poszukiwaniem promocji
  • skompletowaniem odpowiednich materiałów

Zatrudniając ekipę, mamy pewność, że doborem i realizacją zaopatrzenia zajmie się zespół remontowy. Ponadto specjaliści często mają dostęp do tańszych materiałów, korzystając ze zniżek w hurtowniach budowlanych. Przed zakupem potrzebnych narzędzi i towarów można ustalić sposób rozliczania, by mieć pewność, że nie będziemy stratni. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że budowlańcy dobrze znają się na swojej pracy oraz na produktach. Wiedzą, co się opłaca i jakie są najnowsze trendy budowlane. Warto korzystać z ich rad, by mieć pewność, że będziemy zadowoleni z wyglądu i funkcjonalności efektów. Trzeba pamiętać, że profesjonaliści korzystają z najlepszych i specjalistycznych narzędzi, które ułatwiają im pracę i sprawiają, że jest zrobiona rzetelnie i precyzyjnie. Przy samodzielnym remoncie koszty narzędzi, w które trzeba się zaopatrzyć, są równe temu, co wydalibyśmy na usługi profesjonalnej ekipy.

Praca metodą prób i błędów, w tym przypadku, nigdy nie będzie opłacalna.

Zamiast szukać metod wykonania danej czynności lub – co gorsza – naprawienia jej, lepiej zaufać ekipie, która będzie wiedziała, jak sobie radzić z pojawiającymi się trudnościami.

Nasze błędy mogą doprowadzić do tego, że trzeba będzie podwoić ilość potrzebnych materiałów, a co gorsze, w ostatecznym rozrachunku będziemy musieli skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zmuszeni będą do poprawienia naszych błędów i ponownego wykonania tej samej pracy.

przygotowanie do remontu

Czy warto samemu wyremontować mieszkanie?

Najlepiej nie robić tego samemu. Jeżeli zależy nam na ładnej, estetycznie wykonane pracy, wynajęcie sprawdzonej ekipy remontowej zawsze będzie najlepszym wyborem. Są działania, za które lepiej nie zabierać się samemu np. wymiana okien, montaż drzwi czy wszelkie prace instalacyjne. Przeprowadzając samodzielny remont mieszkania, ryzykujemy doprowadzeniem go do jeszcze gorszego stanu.

Jak powszechnie wiadomo, samodzielny, źle wykonany remont nie podlega reklamacji, a jego efekty zostają z nami na długi czas.

Chcesz być zadowolony z efektów remontu?
Skorzystaj z naszych usług a już nigdy nie przekonasz się o tym co to znaczy mieć źle wykonany remont.
Chcę wycenę

 

Dlaczego remont z ekipą opłaca się bardziej niż samodzielny?