Mieszkania w blokach z wielkiej płyty często sprawiają dużo problemów podczas planowania i wykonywania remontów. Nie dość, że są małe i nieustawne, to niestety wykonanie w nich zmian może okazać się dość kosztowne. Jak jednak zaplanować remont łazienki w bloku z wielkiej płyty, by ją odświeżyć i odnowić, a przy tym nie stracić majątku? Zapraszamy do lektury naszego poradnika, w którym zdradzimy kilka trików na tańszy remont.

Zmień kolor ścian i tanio odmień łazienkę w bloku z wielkiej płyty

Jeśli elementy białego montażu (umywalka, sedes czy wanna) są wciąż w dobrym stanie, warto pomyśleć o nieco mniejszym remoncie łazienki. Jedną z tańszych możliwości jest malowanie ścian i sufitu. Koszt takiego odnowienie wyniesie nas kilkaset złotych, wliczając w to farbę i usługi sprawdzonej firmy remontowej. Dlaczego warto skorzystać z takiej pomocy? Przede wszystkim profesjonaliści szybko i dobrze odmalują naszą łazienkę. Prace zwykle rozpoczynają się od gruntowania ścian. W łazience w bloku z wielkiej płyty prawdopodobnie napotkamy dodatkowe niespodzianki w postaci odpadniętego tynku czy też dziur wymagających szpachlowania. Pomoc doświadczonych remontowców będzie wtedy bardzo cenna.

Malowanie ścian w łazience daje nam dużo możliwości aranżacyjnych. Może bawić się kolorami i efektami, jakie chcemy uzyskać. Niewielkimi nakładami finansowymi możemy naprawdę gruntownie odmienić wygląd naszej łazienki w wielkiej płycie. W pomysłach ogranicza nas wyłącznie fantazja, dlatego warto skorzystać z kreatywności i urządzić sobie łazienkę marzeń.

Szukasz specjalisty od taniego remontu łazienki?
Zadzwoń do nas!
Chcę wycenę

Tapetowanie łazienki – czy warto się na to decydować?

Kolejnym sposobem na odnowienie łazienki w wielkiej płycie jest skorzystanie z możliwości, jakie daje nam tapetowanie ścian. Jak najbardziej tę technikę możemy zastosować nawet w pomieszczeniu o dużej wilgotności, jakim niewątpliwie jest łazienka. Jednak jeśli wybierzemy odpowiedni rodzaj tapety i kleju, powinna się ona dobrze trzymać. Warto skorzystać z doradztwa profesjonalistów, dzięki czemu położona tapeta będzie trwałą i tanią ozdobą wnętrza. Tapetę możemy położyć również na fragmencie ściany bądź też wykorzystać ją jako ozdobę, np. w formie oprawionej jak obraz.

Tani remont łazienki w bloku z wielkiej płyty – malowanie płytek

Płytki, które masz w łazience, są już zniszczone lub po prostu nie możesz już na nie patrzeć? Jeśli nie masz pieniędzy czy czasu na układanie płytek lub kafelek, możesz pomyśleć o ich przemalowaniu. Dzięki specjalnie opracowanym farbom można w łatwy i tani sposób zmienić kolory posiadanych fliz. Nie trzeba więc od razu dużego remontu, wiążącego się z tym skuwania, hałasu i brudu, by zyskać odmienioną łazienkę w bloku z wielkiej płyty. Takie malowanie w swojej ofercie ma większość ekip remontowych.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć planując remont łazienki w wielkiej płycie?

Zmień podłogę i nadaj łazience nowego charakteru

Jeśli nasz budżet pozwala na więcej, możemy również zdecydować się na wymianę podłogi. Powierzchnia łazienki zazwyczaj nie jest zbyt wielka, dlatego koszt układania glazury, terakoty czy położenia paneli wodoodpornych nie będzie bardzo wysoki. Za to duża może okazać się zmiana w wyglądzie całej łazienki. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na zupełnie inny kolor, niż był dotychczas. W niektórych przypadkach będziemy mogli położyć nową podłogę na starą, w innych trzeba będzie najpierw ją usunąć. Mimo tego jednak, szczególnie korzystając z firmy remontowo-budowlanej, szybko i tanio odmienimy naszą łazienkę w bloku z wielkiej płyty. Flizowanie podłogi może dać wnętrzu mocno odmieniony wygląd, szczególnie że to właśnie podłoga jest zazwyczaj najbardziej zniszczona.

Jak zaoszczędzić podczas remontu łazienki w bloku z wielkiej płyty?

Może być tak, że po krótkim czasie mimo wszystko zdecydujemy się na kompleksowy remont naszej łazienki w bloku. Dzięki zdroworozsądkowemu podejściu możemy również na nim oszczędzić. Pamiętajmy jednak, że nie warto jest robić tego za wszelką cenę. Może się okazać, że oszczędności wprowadzone na materiałach czy elementach wyposażenia szybko doprowadzą do ponownego ich wymienienia. Żeby oszczędzać na remoncie łazienki, trzeba zrobić to rozsądnie.

Od czego zacząć? Przede wszystkim warto postawić na dobrą ekipę remontową, która pokaże nam swoje realizacje, dzięki czemu łatwo ocenimy, czy dobrze wykonują swoją pracę. Zatrudnienie specjalistów ma wiele zalet. Po pierwsze mamy pewność, że prace będą wykonane dobrze i na czas, dzięki czemu znacznie obniżamy koszty, które by na nas czekały przy przedłużającym się remoncie. Poprawki mogłyby być droższe niż samo pierwotne wykonanie. Taka firma pomoże nam w wybraniu dobrych i korzystnych cenowo materiałów, podpowie, na czym można, a na czym nie warto oszczędzić. Po drugie, usługodawcy remontowi często kupują w hurcie, co również pozytywnie odbije się na naszej kieszeni.

Planujesz tani remont łazienki w bloku z wielkiej płyty?
Zadzwoń do nas!
Chcę wycenę
Jak małym kosztem wykonać remont łazienki w bloku z wielkiej płyty?