Planując remont czy wykończenie mieszkania lub domu, warto przeanalizować najnowsze trendy nie tylko w kolorach ścian, ale również w kwestii doboru drzwi. To one bowiem stanowią zwieńczenie całego wnętrza, pozwalają podkreślić jego zalety i odwrócić uwagę od mankamentów. Jakie więc drzwi będą modne w 2020 roku? Zapraszamy do krótkiego przeglądu trendów!

Modne kolory drzwi wewnętrznych w 2020 roku

Dla nikogo, kto śledzi na bieżąco trendy wnętrzarskie, nie będzie zdziwieniem, że rok 2020 będzie należał do odcienia classic blue. Każdego roku Instytut Pantone ogłasza jeden lub dwa kolory, które staną się najważniejszymi w danym okresie. Ten rok należy do głębokiego i intensywnego odcienie niebieskiego. Jest to piękna, elegancka i uniwersalna barwa, dlatego nie dziwi, że również producenci drzwi po nią sięgają. Ciemnoniebieskie drzwi doskonale komponują się zarówno z wnętrzem w stylu skandynawskim, prowansalskim, jak i industrialnym. Dlatego będzie to jeden z najważniejszych trendów kolorystycznych w drzwiach w 2020 roku.

Kolejnymi barwami modnymi w kolorystyce drzwi, szczególnie wewnętrznych, będą w tym roku wciąż modna biel oraz głęboka, ciemna zieleń. Kolory lasu do tej pory raczej nie pojawiały się we wnętrzach, dlatego szczególnie polecamy je osobom złaknionym nowości wnętrzarskich.

Chcesz wyremontować pokój modnie wyglądającą tapetą?
Zadzwoń do nas!
Chcę wycenę

Najmodniejsze modele drzwi w 2020 – proste formy

Rok 2020 we wnętrzarstwie zdominowany będzie przez powrót do minimalizmu. Stąd też możemy spodziewać się wysypu prostych modeli drzwi. Co to znaczy w praktyce? Będą one pozbawione wszelkich ozdób jak żłobienia, dekoracyjnego szkła czy elementów dodatkowych. Modne staną się skrzydła drzwiowe jednolite lub też z bardzo skromnymi ozdobami. Do kompletu pasujące będą cienkie framugi oraz minimalistyczne klamki w dobranym kolorze. Koniecznie przy montażu korzystajmy z usług stolarki drzwiowej, ponieważ podczas samodzielnego zakładania drzwi moglibyśmy je uszkodzić. Monotonia takich prostych modeli może być przerwana przez szklane wstawki, ale przejścia pomiędzy materiałami będą pozbawione dekoracyjnych ramek itd.

Metaliczne drzwi wewnętrzne – nowy trend wnętrzarski

Zupełną nowością w kolorystyce i wykończeniu drzwi do mieszkania i domu będą drzwi błyszczące i metaliczne. Możemy się zdecydować na montaż drzwi zewnętrznych lub wewnętrznych o wysokim połysku. Musimy jednak pamiętać, że wybierając tak odważne modele, reszta wnętrza musi być już bardziej stonowana. Do małych wnętrz polecamy drzwi z efektem odbicia lustrzanego, które optycznie powiększą nam nasz pokój. Bardzo dobrze metaliczne drzwi wyglądają na tle kontrastowych barwowo ścian. Z pewnością same w sobie mogą stanowić dekorację wnętrza.

Czym kierować się podczas wyboru modnych drzwi do domu w 2020?

Niewidzialne drzwi – do małych i dużych wnętrz

Kolejnym trendem w stolarce drzwiowej w 2020 roku będą tak zwane niewidzialne drzwi. Chodzi o skrzydła, które montowane są w ścianie tak, że tworzą z nią jednolitą powierzchnię. Kłopotliwe jest jednak to, że montaż takich skrzydeł drzwiowych musimy zaplanować przed etapem wykończenia wnętrz. Z powodzenia można je obudować przez montaż zabudowy lub idealne tynkowanie ścian.

Największą zaletą ukrytych drzwi jest optyczne powiększenie powierzchni ściany. Zazwyczaj przygotowane do tego modele można tapetować i malować. Otwiera to przed nami nieograniczone możliwości aranżacyjne i pozwala stworzyć dużą, jednolitą kolorystycznie ścianę.

Trend ekologii w stolarce drzwiowej w 2020 roku

Moda na ekologię jest w rozkwicie i obejmuje już praktycznie wszystkie dziedziny życia, mody, wnętrzarstwa. Nie omija również drzwi. By być w zgodzie z trendem naturalności i ekologii, powinniśmy wybrać drzwi z naturalnych materiałów. Najlepiej sprawdzą się te z litego drewna, choć niewątpliwie będą też najdroższe. Jeśli posiadamy ograniczony budżet, możemy sięgnąć po drzwi w naturalnych barwach. Dominujące w tym roku będą odcienie bieli, beżu, brązów, ale również delikatne i mocne zielenie. Takie modele skrzydeł drzwiowych sprawdzą się przede wszystkim we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych. Większość z nich będzie również zgodna z zasadą minimalizmu tak cenioną w 2020 roku przez architektów.

Industrialne drzwi – czy wciąż będą modne?

Loftowe wnętrza od kilku sezonów wiodą prym, jeśli chodzi o style urządzania mieszkań i domów. Szczególnie popularne są wśród młodych ludzi, którzy cenią sobie prostotę i stronią od bardzo przytulnych, ale chaotycznych wnętrz. Co jednak z industrialnymi drzwiami? Otóż okazuje się, że w roku 2020 wciąż będą cieszyć się dużą popularnością, choć pomału spadającą. Loft wciąż jednak będzie utożsamiany z nowoczesnością, dlatego skrzydła drzwiowe wpisujące się w ten trend nadal będą chętnie wybierane.

Jakie drzwi do domu wybrać w roku 2020?

Przede wszystkim takie, które będą nam się podobać i dobrze wkomponują się w nasze wnętrze. Do wyboru mamy zarówno minimalistyczne i stonowane kolorystycznie modele, jak i bardziej szalone, niebieskie skrzydła drzwiowe.

Chcesz modnie urządzić wnętrze?
Zadzwoń do nas!
Chcę wycenę
Jakie drzwi do domu wybrać? – trendy na 2020 rok