Bałagan, wszechobecny kurz i niekończący się hałas, który utrudnia codzienne funkcjonowanie. Właśnie tak remont wyobraża sobie większość z nas. Na szczęście z odrobiną wiedzy i z pomocą wprawionych fachowców remont może stać się dla nas o wiele przyjemniejszy. Bywa i tak, że niektóre zajęcia tak się nam spodobają, że nieco później spróbujemy je wykonać na własną rękę. W poniższym artykule przybliżamy kilka sposobów, które pomogą nam ułatwić remont mieszkania. Zapraszamy do lektury!

 

 

Od czego zależy długość trwania remontu mieszkania?

Remont remontowi nierówny. Właśnie dlatego trudno określić, dlaczego w pewnych przypadkach trwa dłużej. Bywa tak, że nasi znajomi to samo pomieszczenie odświeżają w jeden dzień, a my męczymy się tydzień. Czynników może być wiele, jednak do tych, które najczęściej wydłużają remont, zaliczamy niespodzianki znalezione pod starą farbą czy tapetą, czyli wszelkie nierówności, grzyby, a nawet poważniejsze zniszczenia. Innym powodem wydłużania się remontu jest stara instalacja, którą należy wymienić w całości, o ile zależy nam na jej dużej przepustowości.

 

Ścianę w salonie pomalowały dzieci i trzeba zaplanować mały remont?
Fachowcy szybko zakryją zabrudzenia stylową tapetą!
Chcę wycenę

 

Szybki czy gruntowny remont mieszkania?

Od rodzaju przeróbek w dużej mierze zależy czas ich wykonywania. Mieszkanie w nowym budownictwie odnowimy bardzo szybko i z małym nakładem finansowym. Na gruntowny remont potrzebujemy o wiele więcej sił oraz czasu, ponadto nie obejdzie się bez pomocy wykwalifikowanej ekipy remontowej. Wśród szybkich przeróbek króluje kilka popularnych metod, dzięki którym zyskamy świeży wygląd mieszkania w kilka chwil.

Malowanie płytek w celu ich odświeżenia

Kucie kafelków nie ma sensu, kiedy są w świetnym stanie i dobrze trzymają się ściany. Jednak istnieją inne sposoby, aby przywrócić im blask. Warto spróbować odświeżyć fugi, a następnie pomalować płytki specjalną farbą, którą dostaniemy w marketach budowlanych. Gdyby to jednak nam nie wystarczało, to warto spytać o pomoc fachowca, który dzięki specjalnym urządzeniom o wiele szybciej wykona flizowanie.

 

Przeróbki mieszkania, które wykonasz szybko i tanio

 

Szybkie odnawianie mebli farbami

Nawet stare meble z PRL-u mogą zyskać nowe życie, jeśli zdejmiemy z nich lakier i dokładnie je przemalujemy. Wiele firm żyje właśnie z takich przeróbek, a meble wynajduje za grosze na pchlich targach. Meble możemy pomalować przy okazji innych prac w mieszkaniu, na przykład malowania ścian lub tapetowania, ponieważ wtedy wszystkie sprzęty będą odpowiednio zabezpieczone. Odnowiony stół czy fotel będzie na pewno piękną ozdobą świeżo wyremontowanego wnętrza i doda otoczeniu niecodziennego charakteru. Warto pamiętać, że każdy rodzaj farby da nam inny efekt. Na przykład emulsja kredowa nada meblom rustykalny i sielski wyraz.

Szybkie przemalowanie wanny lub uzupełnienie jej specjalnym wkładem

Remont łazienki to nie tylko flizowanie. Odświeżenie wanny może sprawić, że pomieszczenie zacznie wyglądać jak nowe. Do wszystkiego potrzebujemy jedynie specjalnej farby, która jest przeznaczona do materiału, z jakiego wykonano wannę. Inną metodą odnawiania jest skorzystanie z metody „wanna w wannę”, która polega na zamocowaniu specjalnego wkładu i połączeniu go z instalacją wod-kan. Kolejnym trikiem, który może dużo zmienić w wyglądzie łazienki jest wymiana starego lustra – to zdecydowanie najbardziej budżetowa przeróbka.

Deski na balkonie zamiast płytek skracają czas remontu

Balkon po latach nie wygląda już tak efektownie, jak zaraz po remoncie? Nic strasznego, nie musimy kłaść nowych płytek. Wystarczy wezwać ekipę remontową, która zajmie się odświeżaniem ścian przez ich malowanie, a także na balkonie położy panele. Ten modny dodatek zamieni nasz balkon w prowansalski sielski taras. Następnym krokiem jest kupienie wygodnego rozkładanego krzesła, z którego będziemy mogli cieszyć się południowym słońcem w towarzystwie świeżo zmielonej kawy.

Planujesz stworzyć zielony zakątek na balkonie? Zdobądź potrzebną wiedzę, czytając nasz artykuł: “Ogród w mieszkaniu? Zorganizuj zielony kącik na balkonie dzięki zabudowie!”.

Tapeta przykryje starą farbę i skróci remont

Ściany nie są zniszczone, jednak przez ostatni rok bardzo się ubrudziły? Wystarczy je odkurzyć i położyć tapetę, która przykryje wszystkie plamy. Jeśli nie mamy doświadczenia i obawiamy się, że samodzielnie położona tapeta szybko odejdzie od powierzchni, to warto poprosić o pomoc fachowca, który ma doświadczenie w tapetowaniu. Zanim zrobimy zakupy, dobrze jest uzgodnić ze specjalistą ilość potrzebnych rolek tapety i kleju. Nie zawsze jest to jasne, jednak każdy materiał wymaga innego traktowania i warunków pracy.

Tani i szybki remont to nie bajka – warto porozmawiać o tym z fachowcem

Ekipa remontowa najlepiej wie, ile czasu zajmie każda z zaplanowanych przez nas czynności. Zanim sami zabierzemy się do pracy, warto skonsultować się ze specjalistą i sprawdzić, w jakim zakresie może nam pomóc. Atutem fachowców jest posiadany przez nich sprzęt, dzięki któremu wiele prac przebiega znacznie szybciej, a niektóre z nich będą w stanie zamknąć nawet w jednym dniu.

 

Chcesz odświeżyć balkon deskami, żeby przywrócić mu dawny blask?
Specjaliści pomogą we wszystkich przeróbkach!
Chcę wycenę

 

Tymi sposobami znacznie przyspieszysz remont mieszkania. Zobacz, jak je zastosować!