Jeżeli zastanawiasz się, gdzie zaopatrzyć się w materiały budowlane i narzędzia do remontu w Katowicach, zapewne bierzesz pod uwagę kilka czynników: wysokość cen, bliskość sklepu, dostępność produktów czy zróżnicowanie asortymentu. W zależności od Twoich oczekiwań, dobrym wyborem będzie skorzystanie z usług składów budowlanych, dużych marketów lub wypożyczalni narzędzi – w poniższym tekście podpowiadamy, co wybrać.

Markety budowlane w Katowicach

W materiały budowlane i narzędzia warsztatowe w Katowicach możemy zaopatrzyć się w jednym z marketów budowlanych. Duże sklepy znanych ogólnopolskich sieci znajdują się poza ścisłym centrum, w sąsiedztwie autostrady A4. Ich zaletą jest to, że mają szeroki asortyment i umożliwiają zakup zarówno materiałów budowlanych, jak i narzędzi do remontu w jednym miejscu. Zazwyczaj znajdują się w pobliżu parków handlowych czy otoczone są innymi sklepami, dzięki czemu podczas wyprawy po cement czy brakującą rolkę tapety możemy ,,przy okazji” zrobić zakupy odzieżowe czy spożywcze.

Szukasz specjalisty, który wykona remont?
Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, a my błyskawicznie i bezpłatnie przygotujemy dla Ciebie wycenę tego co potrzebujesz.
Chcę wycenę

Materiały budowlane – Castorama i Leroy Merlin w Katowicach

Na terenie Katowic mamy do wyboru dwa duże markety budowlane: Leroy Merlin i Castoramę. Ten pierwszy zlokalizowany jest przy Alpejskiej 4 (w pobliżu Lotniska Katowice-Muchowiec), obok sklepów takich jak Mediamarkt czy Auchan. Castorama znajduje się naprzeciwko Parku Handlowego Rawa, przy alei Roździeńskiego 198.

Nie można jednoznacznie stwierdzić, który sklep ma lepszą ofertę. Po elementy wykończeniowe wysokiej jakości warto udać się do Leroy Merlin, zajrzyjmy tu także, jeśli zależy nam na niebanalnym wzornictwie. Z kolei Castorama uważana jest za jeden z najtańszych marketów budowlanych w Katowicach, a klienci cenią ją za profesjonalną obsługę.

Hurtownie i składy budowlane w Katowicach

Składy budowlane do dobry wybór dla tych, którym zależy na jak najkorzystniejszym stosunku ceny do jakości. W tego rodzaju firmach często dopuszcza się negocjację wysokości kosztów (szczególnie przy większych zakupach), a oprócz transportu możemy liczyć na profesjonalną obsługę oraz doradztwo (o ile w sieciówkach zatrudniani bywają ludzie przypadkowi, o tyle w składach budowlanych większość pracowników to fachowcy).

W mieście znajdziemy zarówno filie dużych sieci składów (HADEX funkcjonujący w innych śląskich miejscowościach, a także Krakowie czy Łodzi), jak i lokalne hurtownie z materiałami budowlanymi (skład budowlany przy Starej Kłodnickiej w Katowicach – E-mur). Lista zbierająca firmy oferujące materiały budowlane wraz z ich lokalizacją przedstawia się następująco:

 • E-mur Materiały Budowlane i Opał (ul. Stara Kłodnicka 54),
 • SEWERA KATOWICE Materiały Budowlane Farby Dachy (ul. Kościuszki 326),
 • Składy Budowlane HADEX (ul. Le Ronda 72),
 • Budus (aleja Roździeńskiego 190),
 • SIG Sp. z o. o. (ul. Krakowska 87),
 • STOBUD (ul. Krakowska 199),
 • BUDOHURT Materiały Budowlane (ul. Porcelanowa 60),
 • Tadeusz. Materiały budowlane, wykończeniowe (ul. Armii Krajowej 298),
 • Camaro Sp. J. Skład Materiałów Budowlanych (ul. Wandy 16),
 • An-Bud Materiały Budowlane (ul. Uniczowska 24),
 • Imar s.c. (ul. Kasztanowa 8).

Już wiesz, że koszty remontu obniży zaopatrzenie się w materiały w jednej z hurtowni budowlanych w Katowicach. A jak zaoszczędzić na potrzebnych do pracy narzędziach? Przeczytaj dalszą część artykułu!

Magazyn budowlany - Katowice

Wypożyczalnie narzędzi do remontu w Katowicach

O ile nie powinno się zbytnio oszczędzać na materiałach budowlanych (może się to bowiem odbyć kosztem ich jakości), o tyle sprzęt potrzebny do remontu wykonywanego co kilkanaście lat warto zorganizować jak najtaniej – niekoniecznie go kupując, a wypożyczając.

Narzędzia warsztatowe mniejsze i większe, mniej lub bardziej zaawansowane możemy wynająć w kilku miejscach. Już kilometr od Spodka, a więc w centrum Katowic, funkcjonuje wypożyczalnia elektronarzędzi ELEKTRO-N (ul. Karola Hoppego 4). W pobliżu Castoramy, przy alei Rozdzińskiego 188, wynajmiemy potrzebne urządzenia (włącznie z podnośnikami, podestami, kontenerami) w firmie o nazwie Raminent S.A. Na przedmieściach Katowic (ul. Kolejowa 57) znajduje się wypożyczalnia sprzętu budowlanego Codensa.

Gdzie zaopatrzyć się w materiały i narzędzia do remontu w Katowicach?