Zastanawialiście się kiedyś, jakie dodatki najbardziej odmienią pomieszczenia? Według nas, zdecydowanie są to rolety. Coraz częściej odchodzi się od łapiących kurz firanek i zasłon, a stawia się na inne ozdoby mogące zamknąć dopływ światła do pomieszczenia. Ponadto plusem rolet jest możliwość większej izolacji od otoczenia i jednocześnie zajmowanie przez nie niewielkiej powierzchni, co pozwala na łatwiejsze zagospodarowanie parapetu.

 

 

Do jakiego wnętrza pasują rolety?

Rolety są uniwersalne i pasują praktycznie do każdego wnętrza. Ponadto dają dużą możliwość personalizacji, sami możemy wybrać ich kolor, materiał, a nawet po części kształt. Ich rodzajów jest tyle, że możliwości montażu również jest wiele.

Niektóre z nich bez problemu sami zamocujemy nad oknem, inne będą wymagać wizyty i montażu rolet przez fachowca, jednak w każdym przypadku jest to bardzo opłacalna inwestycja, która pozwoli odciąć wnętrze od rażącego nas słońca.

Jak rolety odmieniają mieszkanie?

Zamiana firanek i zasłon na rolety może całkowicie odmienić nasze mieszkanie. Wpływ na to ma ich rozmiar, ponieważ całość mechanizmu mieści się w małej rolce, którą wieszamy nad oknem. Zwalnia to duży obszar wokół okna, który jest z reguły zajęty przez zasłony, a także ułatwia dostęp do parapetu, który możemy wtedy przerobić na czytelniczy kącik lub inne “centrum relaksu”.

Wybór właściwego rodzaju rolet i ich stylistyki może także pomóc utrzymać odpowiedni klimat otoczenia – warto o tym pamiętać.

 

Szukasz specjalisty od montażu rolet?
Sprawdź nas!
Chcę wycenę

 

Montaż rolet, drzwi i prace wykończeniowe – możesz zrobić to za jednym zamachem!

Prace wykończeniowe w domu bywają męczące, jednak jeśli dobrze je zaplanujemy, to będziemy mieć możliwość zakończyć kilka czynności w podobnym czasie. Do jednego etapu możemy włączyć montaż drzwi, rolet i drobne prace wykończeniowe z tym związane. Fachowcy bez problemu pomogą nam zrealizować nawet te bardziej odważne pomysły.

Zastanawiasz się, ile mogą kosztować usługi remontowo-wykończeniowe i montaż rolet? Odpowiedź znajdziesz na Pan-Remont.pl

Rolety okienne i ich rodzaje – do czego będą pasować?

Rolety okienne montuje się w domach od wielu lat. Dzięki temu nie tylko doświadczenie fachowców jest znaczące, ale także wybór rodzajów rolet w sklepach. Od popularnych “rolek” po rolety rzymskie, które zwija się falami, w efekcie czego tworzą modne plisy nad oknem.

Rodzaj rolet najlepiej dobrać do otoczenia, dlatego zaleca się zostawić ich montaż na sam koniec remontu. Pozwoli to uniknąć konfliktu z tapetą czy kolorem farby. Jeśli lubimy dokładnie planować wygląd pomieszczenia jeszcze zanim rozpoczniemy remont, to warto porozmawiać z fachowcami i umówić się z nimi także na układanie paneli podłogowych i montaż listew przypodłogowych. Tym zabiegiem ułatwimy sobie późniejszy wybór rolety.

Przewodnik po wyborze rolet do domu

Rodzaje rolet okiennych – jakie rolety są teraz na topie?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, ilość rolet okiennych jest ogromna i daje spore możliwości projektowe. Najpopularniejsze rodzaje to:

  • rolety ekranowe – najczęściej montowane rolety w domach. Zajmują mało miejsca i są łatwe w obsłudze – całość zwija się w małą rolkę. Robione są najczęściej z pasa materiału poliestrowego, PCV lub włókna szklanego. Dobrej jakości rolety ekranowe będą nie tylko odporne na uszkodzenia, ale także zachowają ten sam kolor przez wiele lat, pomimo negatywnego wpływu promieni słonecznych;
  • rolety rzymskie – ciekawy wariant rolet, gdyż nie są w rolce, a zwija się je falami do góry. Dzięki temu, że prezentują się dość nietypowo, można wykorzystać je jako ciekawą ozdobę nowoczesnych i modnych mieszkań;
  • rolety austriackie – podobnie jak rzymskie, są zaliczane do tych dekoracyjnych. Podnosi się je do góry za pomocą specjalnych sznurków. Najczęściej spotykany jest wariant z woalu, gdyż prezentuje się bardzo zwiewnie i naturalnie. Jego wadą jest słabe blokowanie światła, dlatego wybiera się go częściej do salonu niż sypialni;
  • rolety plisowane – produkowane są w dwóch wariantach: wolnowiszące i kasetowe. Umieszczane są w prowadnicach, dlatego najlepiej wyglądają na oknach ściennych głębokich oraz dachowych. Rolety plisowane najczęściej zwijają się w dwóch kierunkach, dlatego można dowolnie manewrować ich dekoracyjnością, dostępne są nawet w wersji bambusowej;
  • podwójne rolety dzień/noc – oryginalne i ciekawie wyglądające, jednak mające zdecydowanie najmniej zwolenników. Te rolety składają się z pasów materiału o dwóch grubościach splotu i działają podobnie jak żaluzje. W zależności od wyboru pasma ustawiamy pełne zacienienie lub częściowe. Taki wariant świetnie sprawdzi się w pokojach mocno nasłonecznionych. Ponadto ułożenie pasów w zebrę wygląda bardzo stylowo.

Nie możesz się zdecydować, jak powinno wyglądać okno w Twoim pokoju? W takim razie skontaktuj się z fachowcami i zapytaj, jakie są możliwości z zakresu usług stolarki okiennej. Być może zaproponują coś, co trafi w gust i będzie wyglądać fenomenalnie po zakończeniu remontu.

 

Zastanawiasz się, ile wyniesie remont stolarki okiennej i montaż rolet?
Sprawdź nas!
Chcę wycenę
Czy rolety mogą zmienić Twoje mieszkanie? Poradnik prawidłowego montażu rolet