Biały montaż zaliczany jest do prac wykończeniowych prowadzonych głównie w łazience. Określa się nim przede wszystkim instalację urządzeń sanitarnych oraz akcesoriów. Czy pod tą samą nazwą kryje się montaż sanitariatów w innych pomieszczeniach? O tym w poniższym artykule. Zapraszamy do czytania!

 

 

Czym jest biały montaż?

Biały montaż to prace wykończeniowe dotyczące instalacji sanitariatów, między innymi brodzika, umywalki, prysznica, bidetu, grzejnika czy armatury. Ponadto w biały montaż wchodzi też uszczelnianie urządzeń, czyli wypełnianie przestrzeni silikonem.

 

Brakuje Ci czasu na wykończenie łazienki?
Fachowcy pomogą w pracach remontowych!
Chcę wycenę

 

Kto wykonuje biały montaż?

Białym montażem zazwyczaj zajmują się fachowcy o profilu instalacyjno-hydraulicznym, jednak najwygodniejszym rozwiązaniem jest współpraca ze sprawdzoną ekipą remontową. Dzięki temu zyskujemy na tempie prac, a także ułatwiamy fachowcom działania. Doświadczona ekipa może zająć się równocześnie układaniem płytek w łazience, malowaniem ścian, montażem podwieszanego sufitu, czy wykonaniem instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Co obejmuje biały montaż?

W skład białego montażu wchodzi wiele czynności, które nie zawsze przypisuje się do tej kategorii, są to między innymi:

  • montaż grzejnika;
  • montaż wanny, prysznica, brodzika;
  • montaż sedesu i bidetu;
  • podłączenie armatury;
  • układanie płytek i materiałów wykończeniowych;
  • uszczelnianie, nakładanie silikonu, montaż szafek i luster.

Jaki jest koszt białego montażu?

Koszt białego montażu to zazwyczaj to, co zapłacimy za poszczególne sprzęty oraz akcesoria, a także cena robocizny i potrzebnego wykończenia, na przykład silikonu i klejów. Warto jednak pamiętać, że należy się także przygotować na prace elektryczne lub hydrauliczne. Montaż mniej popularnych rozwiązań, takich jak wanien z hydromasażem znacznie podnosi koszt białego montażu.

Wiesz już, jakie płytki położysz w łazience, jednak dalej nie masz pasującej fugi? Zainspiruj się naszym artykułem: Poznaj 3 sposoby, które ułatwią dobór fugi do płytek.

Czy biały montaż wykonuje się tylko w łazience?

Zazwyczaj biały montaż wykonuje się w łazienkach, jednak dotyczy on również kuchni i pomieszczeń sanitarnych, na przykład pralni. Podobnie jak w przypadku łazienki, obejmuje on na przykład instalację umywalki, grzejnika oraz uszczelnianie.

Profesjonalne podłączenie zlewu, szczelna instalacja baterii, a także przyłącz zmywarki, są równie ważne, co schludne ułożenie płytek i staranne zamontowanie szafek.

 

Pomoc fachowca w białym montażu

 

Dlaczego biały montaż kojarzy się głównie z łazienką?

Biały montaż kojarzony jest przede wszystkim z łazienką, gdyż to właśnie w tym pomieszczeniu znajduje się najwięcej sanitariatów. Wanna, ubikacja, brodzik i zlew – to wszystko wymaga pracy fachowca zajmującego się tego typu montażem, a także instalacją wodno-kanalizacyjną.

Czy biały montaż w łazience i kuchni można wykonać samodzielnie?

Osoby o odpowiednich umiejętnościach i fani majsterkowania mogą spróbować zamontować niektóre akcesoria samodzielnie, jednak w wielu przypadkach takie działania i tak kończą się wezwaniem wyspecjalizowanej ekipy. O ile przykręcenie baterii czy wymiana prysznica to proste czynności, tak zainstalowanie brodzika i jego przyłącza do instalacji, może okazać się dla nas wyzwaniem.

Doświadczona ekipa pomoże nam w remoncie i białym montażu, a także zaplanuje wszelkie czynności od a od z, dzięki czemu prace zostaną ukończone o wiele szybciej.

Biały montaż a inne prace remontowe

W przypadku łazienki biały montaż jest tak zwaną wisienką na torcie. Prace z jego zakresu wykonywane są dopiero pod sam koniec, po wykończeniu podłogi, tynkowaniu, czy pomalowaniu ścian.

Jeśli podejmujemy się współpracy ze sprawdzoną ekipą remontową, to zastanówmy się, czy przy okazji nie warto skorzystać z ich pomocy i podjąć się prac również w innych pomieszczeniach. Remont wykonany w ten sposób zajmie nam mniej czasu, ponadto zaoszczędzimy na materiałach, które wielu fachowców pozyskuje taniej od zaufanych dostawców.

 

Chcesz, aby remont łazienki przebiegł szybko i sprawnie?
Zdaj się na sprawdzoną pomoc!
Chcę wycenę
Biały montaż, czy dotyczy tylko łazienki? Sprawdzamy!