szpachlowanie Katowice, Chorzów, Sosnowiec, Zabrze

Szpachlowanie

Jedną z czynności poprzedzających malowanie i tapetowanie ścian jest  szpachlowanie. Szpachlowanie polega na  uzupełnieniu wszystkich ubytków znajdujących się ścianie. Celem jest otrzymanie gładkiej, jednolitej powierzchni. Choć szpachlowanie to czynność z pozoru prosta, osobom nie posiadającym żadnego doświadczenia może przyprawić wiele trudności.

Szukasz specjalisty, który wykona remont?
Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, a my błyskawicznie i bezpłatnie przygotujemy dla Ciebie wycenę tego co potrzebujesz.
Chcę wycenę

Od czego zacząć szpachlowanie?

Zanim przystąpimy do szpachlowania ścian, pierwszym etapem powinno być dokładne przygotowanie nawierzchni. Należy starannie usunąć wszelkie stare i odpadające tynki. Dokładne przygotowanie podłoża jest bardzo ważne w kontekście właściwej przyczepności nakładanych w kolejnym etapie mas szpachlowych.

Zastosowanie gładzi szpachlowej pozwala na uzyskanie gładkiej i estetycznej powierzchni, która nadaje się pod różnego rodzaju farby czy tapety. Szpachlowanie przeprowadzamy dopiero wtedy, gdy masa nałożona na ubytki dokładnie wyschnie. Jeśli ściana nie jest wystarczająco równa na narożnikach, należy nałożyć na nie masę szpachlową, a następnie zatopić w niej specjalne narożniki aluminiowe i ponownie zaaplikować zaprawę. Po uzupełnieniu wszystkich ubytków i ich dokładnym wyschnięciu, masę szpachlową można nałożyć na całą ścianę. Taka masa będzie stanowić ostateczną, idealnie gładką warstwę ściany. Masę ciągłym ruchem aplikujemy po powierzchni, następnie zbieramy jej nadmiar i dokładnie wygładzamy. Należy pamiętać, że zapraw szpachlowych nie powinno się stosować na podłożach drewnianych, metalowych oraz z tworzyw sztucznych.

 

Szpachlowanie płyt kartonowo-gipsowych

Oprócz szpachlowania ścian i sufitów popularne staje się również szpachlowanie płyt k-g, a to głównie dlatego, że coraz częściej decydujemy się na tzw. suchą zabudowę.Tradycyjne spoinowanie płyt g-k wygląda tak, że nakłada się warstwę masy szpachlowej i zaraz potem wtapia się w nią taśmę zbrojącą. Gdy masa wyschnie, spoinę wygładza się papierem ściernym lub siatką ścierną. Masy szpachlowe używane do płyt regipsowych dzieli się na dwie grupy: te zawierające gips oraz zawierające dyspersje tworzyw sztucznych (twardnienie przez naturalne wyschnięcie). Fachwowe firmy w sposób profesjonalny zajmą się szpachlowaniem połączneń płyt kartonowo-gipsowych, a to po to, by uzyskać jednolitą, gładką, bez rys i zarysowań powierzchnię.

 

Szpachlowanie gipsem – usługi

Firma działająca na terenie województwa śląskiego świadczy szereg kompleksowych usług wykończeniowych z zakresu szpachlowania:

  • ścian,
  • gładzi,
  • okien,
  • drzwi,
  • płyt gipsowych,
  • sufitów,
  • elewacji,
  • i wiele innych.

 

Zapraszamy do kontaktu.